اجاره کپسول اکسیژن در کرج

اجاره کپسول اکسیژن در کرج

در این مقاله به بررسی موضوع اجاره کپسول اکسیژن در کرج می پردازیم.

شرکت بالن گاز ارائه دهنده انواع کپسول 40 لیتری اکسیژن، کپسول 10 لیتری نیتروژن آماده ارائه خدمات اجاره کپسول اکسیژن در کرج به شما عزیزان است.

یکی از مهمترین عواملی که در هنگام بروز مشکلات تنفسی از بروز حوادث جبران ناپذیر برای بیمار پیشگیری به عمل می آورد، این است که بتوان در هنگام بروز مشکلات حاد تنفسی، اکسیژن مورد نیاز برای کارکرد مطلوب ریه و قلب بیمار را به گونه ای تامین نمود.

بهترین راهکار برای تامین اکسیژن مورد نیاز بدن در هنگام مواجهه با بیماری های تنفسی، استفاده از کپسول اکسیژن می باشد.

تحقیقات اثبات نموده است که در هنگام ایجاد بیماری های تنفسی در صورت تامین مناسب اکسیژن به بدن، میزان مرگ و میر به طور معناداری کاهش پیدا می کند.

یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که دچار مشکلات ریوی، بیماری های قلبی شده اند

بنابراین یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که دچار مشکلات ریوی، بیماری های قلبی و سایر بیماری هایی که امکان دارد بدن قادر به واسطه آن ها قادر به تامین اکسیژن مورد نیاز بدن به طور طبیعی نباشد، تهیه کپسول اکسیژن می باشد.

البته با توجه به این که معمولا کپسول های اکسیژن دارای قیمت بالایی می باشد و از طرفی دوره های مشکلات حاد تنفسی به طور معمول چندان طولانی مدت نمی باشند، شاید خرید یک کپسول اکسیژن با توجه به قیمت نسبتا بالای آن، برای همه افراد مقدور نباشد.

بنابراین بهترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین راه حل برای تامین اکسیژن مورد نیاز بدن در مواقعی که افراد دچار این گونه بیماری های حاد تنفسی می گردند، اجاره کپسول اکسیژن می باشد.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که با توجه به تنوع نسبتا بالای کپسول های اکسیژن در بازار، انتخاب بهترین کپسول و مناسب ترین کپسول اکسیژن که از استانداردهای لازم برخوردار باشد، همواره یکی از چالش های پیش روی افرادی است که به دلیل دچار شدن به عارضه های تنفسی، نیاز به تهیه و استفاده از کپسول اکسیژن دارند.

افزایش استفاده از کپسول های اکسیژن

به ویژه با شیوع پاندمی کرونا در سراسر جهان، امروزه میزان استفاده از کپسول های اکسیژن به خصوص در دوره های پیک این بیماری، به میزان بسیار قابل توجهی افزایش پیدا نموده است.

از طرفی متاسفانه باید عنوان نماییم که عده ای نیز با سوء استفاده از شرایط موجود و با آگاهی از  میزان تقاضای بالایی که برای خرید یا اجاره کپسول های اکسیژن وجود دارد، اقدام به فروش و یا اجاره کپسول های اکسیژن بی کیفیت وغیر استاندارد نموده و موجب به خطر انداختن جان بیماران می گردند.

در این مقاله سعی داریم تا به ارائه توضیحاتی اجمالی و مختصر پیرامون نحوه اجاره کپسول اکسیژن در کرج نماییم.

با توجه به اهمیت قضیه، بهترین راهکار برای تهیه کپسول های اکسیژن استاندارد، اجاره این نوع کپسول ها از یک مرجع کاملا مطمئن و با سابقه خوب در این زمینه می باشد.

سایت بالن گاز

سایت بالن گاز یکی از بهترین، معتبرترین و با سابقه ترین سامانه های اجاره کپسول اکسیژن در کرج و کل کشور می باشد.

بنابراین افرادی که قصد اجاره کپسول اکسیژن در کرج را دارند، بهترین و مطمئن ترین روش اجاره این کپسول ها از طریق سایت بالن گاز می باشد.

خدمات ارائه شده توسط سایت بالن گاز برای مشتریان خود، از استانداردها و سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

به گونه ای که به جرات می توان گفت که کم ریسک ترین و مقرون به صرفه ترین راه حل برای اجاره کپسول اکسیژن در کرج، اجاره آن ها از طریق سایت بالن گاز می باشد.

در ادامه نوشتار اجاره کپسول اکسیژن در کرج، مطالب گوناگونی را در این زمینه ارائه خواهیم نمود. ما را دنبال نمایید.

عناوین مقاله:

انواع کپسول اکسیژن

کپسول های اکسیژن از نظر میزان ظرفیت

ویژگی های کپسول اکسیژن گاز فشرده چیست و چه کاربردی دارد؟

چگونه می توان میزان اکسیژن موجود در کپسول های اکسیژن را تشخیص داد؟

در هنگام استفاده از کپسول های اکسیژن، رعایت چه نکاتی ضروری می باشد؟

چه تفاوت ها و شباهت هایی میان کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد؟

اجزای تشکیل دهنده کپسول اکسیژن چیست؟

 

انواع کپسول اکسیژن

انواع کپسول اکسیژن
انواع کپسول اکسیژن

کپسول های اکسیژن از نظر نوع محفظه عمدتا به دو دسته طبقه بندی می گردند که عبارتند از:

کپسول اکسیژن با بدنه فولادی:

کپسول اکسیژن با بدنه فولادی:
کپسول اکسیژن با بدنه فولادی:

مزیت ویژه کپسول های اکسیژن با بدنه فولادی، استحکام بسیار زیاد آن ها می باشد، بنابراین در برابر فشار، مقاومت بسیار مناسبی دارند.

کپسول اکسیژن با بدنه آلومینیومی:

کپسول اکسیژن با بدنه آلومینیومی:
کپسول اکسیژن با بدنه آلومینیومی:

کپسول های اکسیژن که محفظه آن ها از جنس آلومینیوم می باشد، علاوه بر داشتن مزایایی همچون استحکام زیاد و مقاومت عالی در برابر فشار، از نظر وزنی نیز نسبت به کپسول های اکسیژن با بدنه فولادی سبک تر بوده و حمل و نقل آن ها بسیار راحت تر است.

بنابراین داشتن وزن سبک و آسان تر بودن حمل و نقل، مزیت هایی است که کپسول های اکسیژن با بدنه آلومینیومی نسبت به کپسول های اکسیژن با بدنه فولادی دارا می باشند.

می توان چنین عنوان کرد که کپسول های اکسیژن با بدنه آلومینیومی بهترین نوع کپسول برای مصارف خانگی به شمار می روند.

لازم به ذکر است برای کسانی که قصد اجاره کپسول اکسیژن در کرج چه از نوع فولادی و چه از نوع آلومینیومی را دارند، می توانند به آسانی و از طریق سایت بالن گاز به راحتی و بدون دغدغه خاطر، اقدام به تهیه انواع مختلف کپسول های اکسیژن نمایند.

کپسول های اکسیژن از نظر میزان ظرفیت

در موضوع اجاره کپسول اکسیژن در کرج، باید به این موضوع نیز توجه داشت که کپسول های اکسیژن، از نظر میزان ظرفیت نیز به انواع مختلفی طبقه بندی می گردند:

کپسول های اکسیژن 1 لیتری:

به طور کلی می توان گفت که کپسول های اکسیژن با ظرفیت 1 لیتر، بیشتر به عنوان کپسول های اکسیژن همراه می باشند.

عمده مزیت کپسول های اکسیژن ا لیتری (همراه) قابلیت حمل آسان آن ها می باشد. افراد با هر توانایی بدنی و هر جثه ای قادرند این نوع از کپسول های اکسیژن را به راحتی به همراه خود داشته باشند و در مواقع ضروری از آن استفاده می کنند.

کپسول های اکسیژن 1 لیتری به گونه ای طراحی شده اند که برای افراد سالمند، کودکان و حتی افرادی که دارای ناتوانایی جسمی هستند، قابل استفاده باشد.

استقبال از کپسول های اکسیژن 1 لیتری به ویژه از زمان شروع پاندمی کرونا، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و افراد به ویژه گروه های در معرض خطر در مسافرت های برون شهری و حتی خریدهای درون شهری برای مقابله با حملات حاد تنفسی، لازم است تا همواره یکی از این کپسول های اکسیژن 1 لیتری را به همراه خود داشته باشند.

پس از شیوع ویروس کرونا و به ویژه در زمان پیک این بیماری، کپسول های اکسیژن 1 لیتری به عنوان یکی از وسایل پک های امدادی مورد استفاده قرار می گیرد. این کپسول های اکسیژن به گونه ای طراحی گردیده است که می توان به راحتی آن را درون کوله پشتی جای داد.

به همین دلیل به غیر از مصارف پزشکی، برای افرادی که اقدام به فعالیت های کاری یا ورزشی در اماکنی که احتمال کاهش میزان اکسیژن وجود دارد، مانند افرادی که در معادن کار می کنند و کوهنوردان نیز، می تواند مفید واقع گردد.

کپسول اکسیژن 2 لیتری:

کپسول گاز اکسیژن 2 لیتری نیز مانند کپسول های اکسیژن 1 لیتری به دلیل سبک بودن و قابلیت حمل ساده آن از جمله کپسول های همراه محسوب می گردد که مورد استفاده غیر پزشکی نیز دارد.

کپسول اکسیژن 5 لیتری:

این نوع کپسول اکسیژن به دلیل سنگین تر بودن نسبت به کپسول های اکسیژن 1 لیتری و 2 لیتری، قادر به حمل توسط شخص نمی باشد. کارکرد اصلی کپسول های اکسیژن 5 لیتری، استفاده در خودروهای شخصی می باشد.

کپسول های اکسیژن 10 لیتری:

کپسول های اکسیژن 10 لیتری را می توان در زمره کپسول های اکسیژن ثابت طبقه بندی نمود، چرا که برای حمل و نقل آن ها،  فرد احتمالا  با دشواری زیادی مواجه می شود.

این نوع کپسول های اکسیژن (10 لیتری) بسته به نوع نیاز می توانند در منزل، محل کار و یا محیط های درمانی کوچک تر مانند کلینیک ها مورد استفاده قرار بگیرند.

پیشنهاد می کنیم از پست شارژ کپسول اکسیژن غرب تهران دیدن کنید.

کپسول های اکسیژن 20 لیتری و 40 لیتری:

به این نوع کپسول های اکسیژن در اصطلاح تجهیزات پزشکی بیمارستانی می گویند. چرا که عمدتا این نوع از کپسول های اکسیژن بیشتر در بیمارستان ها و اورژانس های بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرد.

پزشک معالج با در نظر گرفتن شرایط ویژه هر بیمار، استفاده از اندازه های مختلف این نوع کپسول ها را برای بیماران تجویز می نماید.

این کپسول ها به دلیل وجود حجم بالای گاز و وزن نسبتا سنگین (دشواری حمل و نقل ) در دسته کپسول های اکسیژن ثابت طبقه بندی می گردند.

بهترین روش برای خرید و اجاره انواع کپسول اکسیژن در کرج و در اندازه های مختلف چه از نوع ثابت و چه از نوع همراه، تهیه آن از مراکز معتبری مانند سایت بالن گاز می باشد.

ویژگی های کپسول اکسیژن گاز فشرده چیست و چه کاربردی دارد؟

ویژگی های کپسول اکسیژن گاز فشرده چیست و چه کاربردی دارد؟
ویژگی های کپسول اکسیژن گاز فشرده چیست و چه کاربردی دارد؟

از کپسول های اکسیژن گاز فشرده معمولا برای استفاده در منزل استفاده می شود. این نوع کپسول های اکسیژن دارای یک مخزن قابل حمل می باشد که هنگام خروج از منزل می توانید آن را با خود حمل نمائید.

همچنین کپسول گاز اکسیژن فشرده دارای یک عدد کنستانتره ثابت نیز می باشد که با استفاده از آن می توان از کپسول اکسیژن گاز فشرده در منزل نیز استفاده نمود.

بنابراین کپسول های اکسیژن گاز فشرده دارای این قابلیت منحصر به فرد می باشد که هم می توان به صورت ثابت و هم به صورت قابل حمل از آن استفاده نمود.

با توجه به این که کپسول های اکسیژن گاز فشرده هم به لحاظ کیفی و هم تنوع کاربرد، قابلیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین محبوبیت این نوع کپسول های اکسیژن، همه ساله در حال افزایش می باشد.

چالش اصلی که افراد برای تهیه این نوع کپسول های اکسیژن با آن روبرو هستند، تهیه این نوع کپسول های اکسیژن از محلی مطمئن و قابل اعتماد می باشد، چرا که کپسول های اکسیژن مستقیما با سلامت فرد و جان افراد مرتبط می باشد.

بدون شک بهترین روش برای خرید یا اجاره انواع کپسول اکسیژن در کرج، تهیه آن ها از طریق سایت بالن گاز می باشد.

در واقع ازسایت بالن گاز می توان به عنوان بهترین و مطمئن ترین سایت تهیه انواع کپسول های اکسیژن گاز با بهترین کیفیت و کاملا استاندارد نام ببریم.

چگونه می توان میزان اکسیژن موجود در کپسول های اکسیژن را تشخیص داد؟

چگونه می توان میزان اکسیژن موجود در کپسول های اکسیژن را تشخیص داد؟
چگونه می توان میزان اکسیژن موجود در کپسول های اکسیژن را تشخیص داد؟

معمولا پس از تهیه کپسول های اکسیژن، افراد به دنبال راه حلی برای ارزیابی میزان گاز باقیمانده در کپسول های اکسیژن می باشند.

باید به این نکته توجه داشت که مهمترین رکن در کارکرد مناسب یک کپسول گاز اکسیژن، استاندارد بودن و سطح مناسب فشرده بودن گاز اکسیژن این نوع کپسول ها می باشد.

تنها راه برای اطمینان از استاندارد بودن و متناسب بودن میزان فشردگی گاز اکسیژن موجود در کپسول ها، تهیه آن از یک منبع معتبر و مطمئن می باشد.

مطمئن ترین روش برای تهیه انواع کپسول های گاز اکسیژن

مطمئن ترین روش برای تهیه انواع کپسول های گاز اکسیژن برای تمامی افراد، از جمله کسانی که قصد اجاره این نوع کپسول های اکسیژن در کرج را دارند، خرید و یا اجاره این نوع کپسول های اکسیژن از طریق معتبرترین سایت

موجود در سطح کشور یعنی بالن گاز می باشد که علاوه بر ارائه بهترین کپسول های اکسیژن در انواع و اندازه های مختلف، خدمات پس از فروش باور نکردنی و بسیار با کیفیتی را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد.

به گونه ای که بر اساس برآوردی که سایت بالن گاز از مشتریان خود به عمل آورده است، میزان رضایت افرادی که اقدام به خرید یا اجاره کپسول های اکسیژن از طریق سایت بالن گاز نموده اند، در سطح بسیار بالایی می باشد و بدون تردید بهترین منبع خرید و اجاره کپسول های اکسیژن، سایت بالن گاز می باشد.

سایت بالن گاز علاوه بر این که یک منبع کاملا معتبر برای خرید یا اجاره کپسول اکسیژن در کرج می باشد، اطلاعات بسیار جامعی را در مورد انواع کپسول های گاز اکسیژن و کارکرد هر یک از این کپسول ها در اختیار بازدیدکنندگان سایت قرار می دهد. دو آیتمی که در میزان کیفیت کپسول های گاز اکسیژن نقش بسیار پر اهمیتی دارند، عبارتند از:

میزان خلوص گاز اکسیژن و همچنین میزان فشار متناسب با گاز اکسیژن. میزان استاندارد خلوص گاز اکسیژن در کپسول ها 99 درصد باید باشد. البته میزان خلوص گاز اکسیژن برای کپسول ها بنا بر نیاز فرد متغیر می باشد.

می توان میزان اکسیژن باقیمانده در کپسول را با استفاده از دستگاه مانومتر با دقت بسیار بالا اندازه گیری نمود.

در هنگام استفاده از کپسول های اکسیژن، رعایت چه نکاتی ضروری می باشد؟

در هنگام استفاده از کپسول های اکسیژن، رعایت چه نکاتی ضروری می باشد؟
در هنگام استفاده از کپسول های اکسیژن، رعایت چه نکاتی ضروری می باشد؟

1- دقت گردد که به هیچ عنوان نباید کپسول های اکسیژن در معرض تماس با مواد روغنی قرار بگیرد. چرا که کپسول اکسیژن با قرار گرفتن در معرض مواد روغنی، باعث می شود که کپسول اکسیژن کارایی خود را از دست داده و باعث کاهش میزان فشار گاز اکسیژن و همچنین کاهش میزان خلوص گاز اکسیژن درون کپسول می گردد.

از طرفی اگر مواد روغنی و چرب در محل اتصالات کپسول های اکسیژن قرار بگیرد، خطر ایجاد انفجار کپسول های اکسیژن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

به همین دلیل قبل از مصرف کپسول اکسیژن، حتما می بایست محل اتصالات کپسول های اکسیژن به ویژه شیر و مانومتر را از نظر آغشته نبودن به چربی و یا روغن به دقت بررسی نمود و در صورت چرب بودن و یا روغنی بودن آن، با بهره گیری از آب صابون با غلظت بسیار بالا، چربی ها و مواد روغنی اطراف اتصالات از بین برده شود.

2- در زمان خرید و یا اجاره کپسول های اکسیژن باید حتما از سالم بودن شیرآلات و واشرهای به کار رفته در کپسول اکسیژن اطمینان کامل حاصل نمود.

این نوع اتصالات (واشرها و شیرآلات) می باید دارای کیفیت قابل قبول و متناسب باشند

همچنین این نوع اتصالات (واشرها و شیرآلات) می باید دارای کیفیت قابل قبول و متناسب باشند. بهترین راه برای حصول اطمینان از کیفیت اتصالات کپسول های اکسیژن، این است که این نوع از کپسول های اکسیژن از مراکز معتبری مانند سایت بالن گاز که یکی از بهترین مراکز خرید و اجاره کپسول های اکسیژن در سطح کشور می باشد، تهیه گردد.

بنابراین بهترین روش برای کسانی که قصد اجاره کپسول اکسیژن در کرج را دارند و می خواهند اقدام به تهیه یک کپسول اکسیژن که هم به لحاظ کیفیت اتصالات و هم سالم بودن آن ها تضمین شده باشد، مراجعه به سایت بالن گاز و مطالعه و بررسی دقیق انواع کپسول های اکسیژن ارائه شده در جامع ترین وب سایت خرید و اجاره کپسول های اکسیژن و ثبت درخواست اجاره کپسول اکسیژن مورد نیاز خود می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده اثبات گردیده است که یکی از اصلی ترین دلایل خرابی کپسول های اکسیژن و وقوع حوادث ناگوار در هنگام مصرف این کپسول ها، به دلیل غیر استاندارد بودن و بی کیفیت بودن اتصالات کپسول های اکسیژن به ویژه واشرها می باشد.

چون در واقع زمانی که از واشر غیر استاندارد در کپسول های اکسیژن استفاده می گردد، باعث نشت گاز اکسیژن از لوله ها و اتصالات کپسول اکسیژن گردیده و ممکن است باعث ایجاد شدن انفجار در درون سیلندر و یا مانومتر و در نتیجه ایجاد شدن حریق در لوله ها و اتصالات کپسول اکسیژن گردد.

عمودی قرار گرفتن کپسول

یکی از نکات ایمنی که در رابطه با کپسول های اکسیژن باید حتما رعایت گردد، این است که کپسول های اکسیژن حتما بایستی همواره به صورت عمودی قرار داشته باشند، چرا که قرار گرفتن آن ها به صورت افقی ممکن است منجر به ایجاد نشتی در لوله ها و اتصالات کپسول های اکسیژن گردد.

در هنگام استفاده از کپسول های اکسیژن باید شیر را با دقت کامل و به آهستگی باز نمود و پس از استفاده، حتما باید از بسته بودن شیر اطمینان کامل حاصل نمود.

کپسول های اکسیژن نباید در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار بگیرند و همچنین آن ها تحت هیچ شرایطی نباید در دمای بیشتر از 60 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

محل قرارگیری کپسول های اکسیژن باید به گونه ای باشد که در محل رفت و آمد عموم نباشد و حتما در محفظه های نگهدارنده قرار داده شوند و یا حداقل با کمک زنجیر در محلی به صورت کامل فیکس شود تا از پرت شدن یا افتادن کپسول های اکسیژن پیشگیری به عمل آید.

نباید برای حمل و نقل کپسول های اکسیژن آن ها را روی زمین غلتاند و یا آن را پرتاب نمود.

تحت هیچ شرایطی نباید برای حمل و نقل کپسول های اکسیژن آن ها را روی زمین غلتاند و یا آن را پرتاب نمود.

چون که این خطر وجود دارد که به محفظه کپسول اکسیژن آسیب جدی وارد گردد و زندگی افراد در اثر آسیب رسیدن به محفظه کپسول های اکسیژن به خطر بیفتد. به صورت دوره ای نسبت به بررسی سالم بودن کلاهک سیلندر کپسول های اکسیژن اطمینان حاصل نمایید.

بنا بر بررسی های انجام گرفته، بیشترین نشتی که در کپسول های اکسیژن ایجاد می گردد، در درجه اول به دلیل خرابی و یا بی کیفیت بودن واشر سیلندر کپسول اکسیژن و در درجه دوم بی کیفیت بودن و خرابی کلاهک سیلندر کپسول های اکسیژن می باشد.

بنابراین یکی از ساده ترین روش ها برای استفاده بهینه از کپسول های اکسیژن این است که اقدام به خرید یا اجاره کپسول های اکسیژنی از منابعی نمائید که از کیفیت کپسول های اکسیژن به ویژه واشرها و کلاهک کپسول های اکسیژن که نقش قابل توجهی در کارایی و عملکرد مناسب کپسول های اکسیژن بر عهده دارد، اطمینان داشته باشید.

معتبرترین منبع برای خرید یا اجاره کپسول های اکسیژن به ویژه برای کسانی که قصد خرید و یا اجاره کپسول های اکسیژن در کرج را دارند، سایت بالن گاز می باشد.

بهترین و معتبرترین وب سایت فروش و اجاره انواع مختلف کپسول های اکسیژن

سایت بالن گاز به عنوان بهترین و معتبرترین وب سایت فروش و اجاره انواع مختلف کپسول های اکسیژن به صورت دوره ای و کاملا منظم، اقدام به بررسی و بازرسی دقیق کپسول های اکسیژن ارائه شده خود می نماید تا از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل نموده و در صورت بروز کوچکترین مشکل، اقدام به تعویض یا رفع عیب قطعات کپسول های اکسیژن می نماید.

زیرا بنا بر سیاست وب سایت بالن گاز به عنوان معتبرترین سایت خرید و اجاره کپسول های اکسیژن در کشور، رضایت کامل مشتری از خدمات ارائه شده توسط سایت بالن گاز در اولویت کاری این مجموعه می باشد.

لازم به ذکر است که کپسول های اکسیژن ارائه شده در سایت بالن گاز، از بهترین و با کیفیت ترین برندها می باشد.

بنابراین کپسول های اکسیژن ارائه شده در سایت بالن گاز از نظر کیفیت، جزء برترین ها در سطح کشور می باشند. سایت بالن گاز دارای یک تیم پشتیبانی بسیار قوی و کارآزموده می باشد که آماده ارائه خدمات متنوع مشاوره ای به مشتریان خود می باشد.

تهیه کپسول از مراکز معتبر

با بهره گیری از راهنمایی های مشاوران سایت بالن گاز به عنوان جامع ترین مرکز فروش اجاره انواع مختلف کپسول های اکسیژن می توانید به طور کامل از ویژگی های یک کپسول اکسیژن استاندارد و نحوه استفاده بهینه

از کپسول های اکسیژن آشنا شوید و با چشمانی باز و دیدگاهی روشن اقدام به خرید یا اجاره کپسول اکسیژن مورد نیاز خود در سریع ترین زمان، با بهترین کیفیت و با متناسب ترین قیمت نمائید.

چون بر اساس بررسی های صورت پذیرفته، بسیاری از هموطنان در سراسر ایران، از جمله افرادی که قصد خرید و یا اجاره کپسول اکسیژن در کرج را دارند،

شناخت کافی از انواع کپسول های اکسیژن موجود در بازار و ویژگی های آن ها نداشته و بعضا عده ای سودجو با استفاده از این عدم آشنایی، ممکن است اقدام به ارائه کپسول های اکسیژن غیر استاندارد و غیر ایمن به مردم نمایند

که علاوه بر عدم کارایی این کپسول های اکسیژن غیر استاندارد به خاطر عدم برخورداری از کیفیت لازم و نداشتن ایمنی مناسب، ممکن است باعث به مخاطره افتادن زندگی افراد جامعه نیز بردد.

در تهیه کپسول های اکسیژن به ویژه در زمان های شیوع پاندمی کرونا در کشور، می باید بسیار با دقت تر عمل کرد

در تهیه کپسول های اکسیژن به ویژه در زمان های شیوع پاندمی کرونا در کشور، می باید بسیار با دقت تر عمل کرد و حتما از منابع معتبری مانند سایت بالن گاز اقدام به خرید یا اجاره کپسول اکسیژن نمود.

چون در زمان شیوع (پیک) ویروس کرونا به خصوص در زمان هایی که سویه های جدید این همه گیری باعث گسترش بسیار زیاد این بیماری تنفسی در سطح جامعه می گردد، به دلیل تقاضای بسیار زیادی که برای خرید یا اجاره کپسول های اکسیژن در سطح جامعه وجود دارد،

متاسفانه تعدادی از افراد با هدف کسب سود و منافع شخصی، اقدام به ارائه کپسول های اکسیژن غیر استاندارد و بی کیفیت، آن هم با قیمت های گزافی می نمایند.

به همین دلیل همه افرادی که قصد خرید و یا اجاره کپسول های اکسیژن را دارن،د باید نسبت به تهیه این کپسول ها از مراکز معتبر و با سابقه کاری درخشان مانند سایت بالن گاز اقدام نمایند.

در زمانی که از کپسول اکسیژن استفاده می نمائید، بهتر است که درب اتاق باز باشد تا هوا جریان داشته باشد

یکی دیگر از مسائلی که در هنگام استفاده از کپسول های اکسیژن باید به آن دقت نمود، این است که در زمانی که از کپسول اکسیژن استفاده می نمائید، بهتر است که درب اتاق باز باشد تا هوا جریان داشته باشد.

همچنین در نزدیکی کپسول اکسیژن، مواد قابل اشتعالی مانند بنزین، گازوئیل، تینر و یا سایر مواد اشتعال زا وجود نداشته باشد.

چون با وجود این که گاز اکسیژن خود به تنهایی منجر به ایجاد انفجار و آتش سوزی نمی گردد، اما می تواند منجر به تشدید انفجار و یا شدت یافتن آتش گردد.

ضمن این که تا فاصله 3 متری کپسول اکسیژن نباید از عواملی که ممکن است منجر به بروز آتش سوزی شوند مانند شومینه، بخاری، سیگار، کبریت و شمع روشن قرار داشته باشد.

همچنین بیمار یا فرد استفاده از کننده از کپسول اکسیژن، باید از انجام کارهایی مانند مصرف سیگار و قلیان در نزدیکی کپسول اکسیژن پرهیز نماید.

چه تفاوت ها و شباهت هایی میان کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد؟

چه تفاوت ها و شباهت هایی میان کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد؟
چه تفاوت ها و شباهت هایی میان کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز وجود دارد؟

کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن از این نظر که هر دو به منظور تامین اکسیژن مورد نیاز افراد در شرایطی که بدن افراد دچار کمبود اکسیژن می گردد و قادر به تامین اکسیژن مورد نیاز بدن نمی باشد، به کار می روند، مشابهت دارند.

بنابراین این دو دستگاه در مواردی که فرد در اثر بیماری های حاد و یا مزمن تنفسی مانند کرونا، آسم، ذات الریه شدید، بیماری های ریوی، وقفه تنفسی در هنگام خواب، و یا کار در محیط هایی که اکسیژن کافی در آن ها وجود ندارد مانند معادن، کوره های ذوب فلزات و یا ورزش در ارتفاع بالا مانند کوهنوردان که معمولا دچار کمبود اکسیژن می گردد، مورد استفاده قرار می گیرند.

اما مهمترین وجه تفاوت بین کپسول های اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز، در منبع تامین اکسیژن آن ها می باشد.

به گونه ای که در کپسول های اکسیژن در اندازه های مختلف، مقدار از قبل تعیین شده ای اکسیژن با خلوص بالا و فشردگی زیاد ذخیره می گردد.

در حالی که دستگاه اکسیژن ساز اقدام به فیلتر کردن هوای اطراف خود می نماید و پس از خالص سازی و فشرده نمودن اکسیژن دریافتی از هوای اطراف خود، در مواقع ضروری می توان به اکسیژن با میزان خلوص تقریبی 45 درصد تا 95 درصد دسترسی داشت.

میزان خلوص اکسیژن در کپسول های اکسیژن استاندارد

البته میزان خلوص اکسیژن در کپسول های اکسیژن استاندارد و با کیفیت مانند کپسول های اکسیژن ارائه شده در سایت بالن گاز به عنوان معتبرترین مرجع اجاره یا فروش کپسول های اکسیژن، به مقدار تقریبی 99 درصد می باشد.

بنابراین می توان این گونه بیان نمود که شما با بهره گیری از دستگاه اکسیژن ساز به یک منبع اکسیژن نامحدود با خلوص نسبتا مناسب دسترسی دارید و در مقابل با خرید یا اجاره کپسول اکسیژن، به یک منبع محدود از اکسیژن البته با درجه خلوص بالاتر دسترسی پیدا می کنید.

بنابراین بستگی به نوع نیاز می توانید اقدام به تهیه هر یک از این دستگاه ها نمائید. باید به این نکته توجه داشت که به طور کلی خرید دستگاه های اکسیژن ساز به دلیل دارا بودن قیمت های بسیار بالا، برای همه افراد امکانپذیر نمی باشد و به لحاظ اقتصادی، چندان مقرون به صرفه نیست.

در حالی که کپسول های اکسیژن نسبت به دستگاه های اکسیژن ساز از قیمت بسیار پایین تری برخوردار می باشند و همچنین قابلیت شارژ مجدد نیز دارند.

در صورتی که به هر دلیلی امکان خرید کپسول های اکسیژن مقدور نباشد، می توان اقدام به اجاره کپسول های اکسیژن از منابع معتبر مانند سایت بالن گاز نمود. در واقع سایت بالن گاز بهترین مرجع برای کسانی است که قصد اجاره کپسول اکسیژن در کرج را دارند.

اجزای تشکیل دهنده کپسول اکسیژن چیست؟

اجزای تشکیل دهنده کپسول اکسیژن چیست؟
اجزای تشکیل دهنده کپسول اکسیژن چیست؟

مخزن کپسول اکسیژن با ظرفیت های مختلف که معمولا جنس آن از نوع آلومینیومی و یا فولادی می باشد.

مانومتر کپسول اکسیژن:

مانومتر وسیله ای است که با کمک آن می توان میزان فشار خارج شده از کپسول اکسیژن را تنظیم نمود. همچنین به کمک مانومتر می توان رطوبت مورد نیاز کپسول اکسیژن را تامین نمود.

بنابراین می توان گفت که مانومتر مهمترین جزء تشکیل دهنده کپسول اکسیژن می باشد. مانومتر به عنوان اصلی ترین و مهمترین قطعه کپسول اکسیژن خود دارای اجزای مختلفی است که عبارتند از:

فشار سنج:

نشانگر این است که فشار اکسیژن درون کپسول را نمایش می دهد.

اهرم تنظیم کننده:

فشار اکسیژن درون کپسول را قبل از رسیدن به مانومتر نشان می دهد.

جریان سنج:

میزان مصرف اکسیژن را بر حسب مقیاس لیتر در دقیقه به نمایش می گذارد.

پیچ تنظیم:

به منظور تنظیم میزان اکسیژن ورودی از آن استفاده می گردد.

محفظه شیشه ای دارای آب مقطر:

برای مرطوب نگه داشتن اکسیژن به کار برده می شود.

اتصالات:

یکی از بخش های مهم کپسول اکسیژن، اتصالات آن شامل واشرها و لوله های متصل کننده می باشند که باید به طور مداوم از نظر عدم وجود نشتی، مورد بررسی قرار بگیرد.

شاید به ظاهر اتصالات کپسول اکسیژن اهمیت چندانی در کارکرد متناسب کپسول اکسیژن نداشته باشند ولی بررسی ها نشان داده است که بیشترین آسیب های وارد شده به کپسول های اکسیژن، ناشی از عدم کیفیت مناسب اتصالات و نشتی آن ها می باشد.

 

https://bit.ly/3G7oGjI

https://cutt.ly/8HLhusw

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.