خرید گازهای آزمایشگاهی

خرید گازهای آزمایشگاهی

در این مقاله ی کاربردی، قصد داریم تا شرح مفصل و جامعی بر موضوع خرید گازهای آزمایشگاهی داشته باشیم و مهم ترین موضوعات و زیرتیترهایی که در رابطه با خرید گازهای آزمایشگاهی می باشند را حضور شما عزیزان توضیح دهیم. از شما دعوت می نماییم تا انتهای این نوشتار با ما همراهی نمایید.

گازها دارای انواع مختلفی می باشند که یکی از مهم ترین آن ها گازهای آزمایشگاهی می باشند. این نمونه از گازها دارای مشخصه های ویژه ای بوده و از طرفی کاربردهای متنوعی را دارند.

یکی از اصلی ترین موارد استفاده

قطعا یکی از اصلی ترین موارد استفاده از این گازها، همان آزمایشگاه ها و دیگر مکان های علمی می باشد. زمانی که شما قصد داشته باشید تا این نمونه از گازها را مورد خرید و تهیه قرار دهید، باید دارای یک سری اطلاعات فنی و علمی در این رابطه باشید، البته نباید از بابت این موضوع نگران باشید. چون افراد و یا شرکت هایی هستند که در این حوزه تخصص و دانش مناسبی را داشته و می توانند شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

در هر صورت هدف از ارائه مطالب مختلف در مقاله ی خرید گازهای آزمایشگاهی این می باشد که شما عزیزان با این نمونه از گازها آشنا شده و از طرفی در موقع خرید آن ها، مهم ترین نکته ها را برای داشتن خریدی بهتر مورد رعایت قرار دهید.

تهیه و خرید انواع گازهای آزمایشگاهی

پیش از این که به بحث های اصلی در زمینه ی خرید گازهای آزمایشگاهی وارد شویم، توجه شما همراهان گرامی را به این نکته ی مهم جلب می نماییم که برای تهیه و خرید انواع گازهای آزمایشگاهی، بهتر است به سراغ ها شرکت ها و گروه های حرفه ای این حوزه بروید و با آن هایی همکاری نمایید که از سابقه و تجربه ی بالایی در این شاخه ی علمی برخوردار باشند.

برخی از این شرکت ها علاوه بر ارائه نمودن مهم ترین سرویس ها و خدمات فنی و علمی خود، دارای وب سایت هایی می باشند که از این طریق نیز می توانند با مخاطبین و مشتری های خود ارتباط مناسبی را برقرار نمایند.

یکی از بهترین گروه ها برای ارائه مشاوره در زمینه ی خرید گازهای آزمایشگاهی و دیگر انواع گازها، تیم و سایت بالن گاز می باشد. در صورتی که تمایل دارید تا در مورد این گروه و سایت اینترنتی آن ها اطلاعات بیشتر و مفیدتری را کسب نمایید، می توانید به وب سایت رسمی گروه بالن گاز مراجعه نمایید و از مجموعه خدمات متنوعی که در آن سایت در اختیار عموم قرار گرفته است، استفاده نمایید.

در ادامه و به منظور بسط و تشریح بهتر سوژه ی خرید گازهای آزمایشگاهی، قصد داریم تا اهم موضوعاتی که در رابطه با خرید گازهای آزمایشگاهی می باشند را به شکل چند تیتر یا سوال مطرح نموده و در هر کدام از قسمت های این متن، آن سوال ها را مورد پاسخ و توضیح قرار دهیم.

از شما درخواست داریم که در قسمت های مختلف این مقاله که در زمینه ی خرید گازهای آزمایشگاهی مفید می باشند، با ما همراه باشید.

اصلی ترین موضوعات مورد بحث در نوشتار خرید گازهای آزمایشگاهی به شرح ذیل می باشند:

آیا در زمینه ی مهم ترین کاربردهای مربوط به گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی مهم ترین انواع گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

گاز اکسیژن

گاز نیتروژن

گاز هلیوم

گاز هیدروژن

گاز آرگون

آیا در زمینه ی کیفیت گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

مخلوط های گازی و برخی از کاربردهای مهم آن ها

چند نمونه دیگر از گازهای آزمایشگاهی

آیا در زمینه ی شرایط مربوط به محل خرید گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

مهم ترین گازهای خالص در سطح جهان

آیا در زمینه ی درصد خلوص گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

درجه بندی های مختلفی که برای گازهای خالص صورت می گیرد

آیا در زمینه ی مهم ترین موارد مصرف گازهای با درجه خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی فناوری مربوط به گازهای با خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟

نتیجه گیری

 

آیا در زمینه ی مهم ترین کاربردهای مربوط به گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی مهم ترین کاربردهای مربوط به گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین کاربردهای مربوط به گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

در بخش ابتدایی از نوشتار کاربردی خرید گازهای آزمایشگاهی، قصد داریم تا برخی از اصلی ترین موارد استفاده و کاربردهای این گازها را برای شما توضیح دهیم. خواهشمند است که در تشریح کاربردهای مهم گازهای آزمایشگاهی با ما همراه باشید.

مهم ترین موارد استفاده از گازهای آزمایشگاهی در کارهای مربوط به آنالیز و اندازه گیری می باشد. بر حسب این که چه نوع کاربردی از این گازهای آزمایشگاهی مورد انتظار باشد، نوع و میزان درجه خالص بودن گازها نیز تعیین می شود.

به طور معمول زمانی که این گازهای آزمایشگاهی از خلوص بیشتری برخوردار می باشند، نتیجه های به دست آمده و کیفیت کاربردهای بالا بهتر می شوند. به کارگیری انواع گازهای آزمایشگاهی که دارای خلوص مناسبی نیز می باشند، سبب بالا رفتن میزان دقت دستگاه ها می شود.

این موضوع سبب می شود تا کالیبره نمودن دستگاه ها نیز راحت تر صورت گیرد. این نکته به ویژه در دستگاه هایی که با گازهای سمی و خطرناک فعالیت می نمایند، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و باعث راحت شدن کار آن نیز می شود.

بهتر است، برای خرید انواع گازهای آزمایشگاهی به فروشگاه ها و شرکت های معتبری که در این خصوص فعالیت می نمایند، مراجعه داشته باشید. یکی از بهترین گروه ها برای عرضه ی انواع گازهای آزمایشگاهی با درجه ی خلوص بالا، بالن گاز می باشد که شما خواننده ی عزیز می توانید اطلاعات کامل در مورد این گازهای آزمایشگاهی را در وب سایت بالن گاز ملاحظه نمایید.

از شما عزیزان خواننده درخواست داریم تا در بخش های بعدی از مقاله ی خرید گازهای آزمایشگاهی با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی مهم ترین انواع گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی مهم ترین انواع گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین انواع گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید، در بخش پیشین از مقاله ی خود کاربردهای مهم گازهای آزمایشگاهی را برای شما عزیزان تشریح کردیم. برای این که بتوانید در خرید گازهای آزمایشگاهی موفقیت بیشتری را کسب نمایید، باید اطلاعات بیشتری در زمینه ی این گازها کسب نمایید.

ما نیز در بخش دیگری از مقاله ی خود تصمیم داریم تا مهم ترین انواع گازهای آزمایشگاهی را برای شما بیان نماییم. لطفا در توضیح این انواع و ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

مهم ترین انواع گازهای آزمایشگاهی به شرح ذیل می باشند:

گاز اکسیژن

گاز نیتروژن

گاز هلیوم

گاز هیدروژن

گاز آرگون

که در ادامه هر کدام از آن ها را به اختصار توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید:

گاز اکسیژن

این کاز یکی از گازهای آزمایشگاهی می باشد که مهم ترین موارد کاربرد آن در این دستگاه ها می باشد:

دستگاه های شناسایی

دستگاههای آنالیز مواد شیمیایی

تجهیزات مربوط به کالیبراسیون دستگاه ‌های آزمایشگاهی و غیره

البته از گاز اکسیژن در صنایع مختلف نیز استفاده هایی می شود. مثلا می توانیم موارد کابرد ذیل را نیز نام ببریم:

تصفیه آب و فاضلاب

تولید متانول

تولید اتیلن اکساید

به عنوان اکسید کننده در موشک ها

سفید نمودن خمیر کاغذ در صنعت کاغذ سازی

در جوشکاری

در ساخت فولاد

و سیمان سازی

گاز نیتروژن

گاز نیتروژن
گاز نیتروژن

نیتروژن گازی است که دارای رنگ و مزه ی خاصی نمی باشد. این گاز نیز در صنعت های مختلف دارای کاربردهای متنوعی می باشد. امکان به کارگیری نیتروژن در حالت های مایع و گاز وجود دارد.

زمانی که قصد دارند تا نیتروژن را به دست آورند، حالت مایع آن را تقطیر می نمایند تا به شرایط گازی نیتروژن برسند. یکی از مهم ترین موارد کاربرد این گاز در آماده‌ نمودن مخازن ذخیره نفت می باشد.

گاز هلیوم

هلیوم در گروه گازهایی قرار دارد که با عنوان گازهای بی اثر از آن ها یاد می شود. می توان از این گاز در موارد ذیل استفاده نمود:

صنایع موشکی

صنایع فضایی

مهم ترین کاربردهای این گاز در صنعت های ذکر شده به عنوان گاز پرکننده بالن‌های کوچک و بزرگ فضایی می باشد. البته از گاز هلیوم می توانیم به منظور پر کردن بالن‌های هواشناسی و تفریحی نیز استفاده نماییم.

یک کاربرد دیگر این گاز در جوشکاری قوس می باشد. هدف از به کارگیری این گاز در صنعت جوشکاری، به خاطر حفاظت از نتیجه ی حاصل شده از جوشکاری و ماندگاری آن می باشد.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت بالن گاز دیدن کنید.

گاز هیدروژن

گاز هیدروژن
گاز هیدروژن

یکی از موارد کاربرد مهم گاز هیدروژن به منظور تولید انواع ترکیبات پر مصرف در صنعت و آزمایشگاه ها می باشد. به عنوان نمونه می توانیم موارد ذیل را نام ببریم که برای تولید آن ها از هیدروژن استفاده شده است:

برای ساخت آمونیاک

اسید هیدروکلریک

متانول

تریتیوم

بر طبق موارد ذکر شده، به این نتیجه می رسیم که مهم ترین کاربردهای این گاز در صنایع هسته ای می باشد. در حقیقت باید این گونه بیان نماییم که این گاز یک ایزوتوپ رادیواکتیو دارد.

این ایزوتوپ نیز به عنوان ماده ی اساسی در موارد ذیل می باشند:

فرایندهای هسته‌ای

انجام فرایندهای همجوشی هسته‌ای

یک کاربرد دیگر این گاز در ساخت روغن‌های جامد در صنایع غذایی می باشد. از دیگر موارد استفاده گاز هیدروژن می توانیم موردهای ذیل را نام ببریم:

راحت سازی پروسه ی استخراج نفت

انجام اصلاحات در نفت خام

گاز آرگون

گاز آرگون
گاز آرگون

یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین موارد جوشکاری، جوشکاری آرگون می باشد که در صنعت های متنوعی مورد کاربرد قرار می گیرد. علت این موارد استفاده نیز این است که این گاز در گروه گازهای بی اثر قرار گرفته است. در حقیقت این نمونه گازها نمی توانند با هوا واکنش نشان دهند و از این بابت دارای خطر خاصی نمی باشند. به همین خاطر است که از آن ها بیشتر در جوشکاری فلزات استفاده می شود.

برخی از فلزات هستند که در صورت جوش داده شدن توسط گاز اکسیژن، دچار اکسید شدن می شوند و بعد از مدتی آثار مربوط به جوشکاری از بین می روند. به همین خاطر است که بهتر است، آن ها را با گاز آرگون مورد جوشکاری قرار دهند.

موارد دیگر کاربرد دیگر این گاز در گزینه های ذیل می باشد:

تصفیه برخی عنصرها نظیر زیرکنیوم

محافظت از بلورهای عناصر دیگر مانند: ژرمانیوم و سیلیسیم

بهتر است که برای تهیه و خرید این نمونه از گازهای آزمایشگاهی به وب سایت های معتبری مراجعه نمایید که این گازها را در بهترین کیفیت و بالاترین درجه خلوص به خریداران خود عرضه می نمایند. در حال حاضر یکی از بهترین وب سایت های اینترنتی عرضه کننده ی این گازها، وب سایت بالن گاز می باشد.

از شما مخاطبین گرامی تقاضا می شود که در قسمت های بعدی از مقاله ی خرید گازهای آزمایشگاهی نیز ما را همراهی نمایید.

آیا در زمینه ی کیفیت گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی کیفیت گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی کیفیت گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

همان طور که مشاهده کردید، در قسمت قبلی برخی از گازهای آزمایشگاهی مهم را که دارای کاربردهای مختلفی در صنعت های گوناگون می باشند، مورد بررسی قرار دادیم. موضوع مهم دیگری که می تواند در بحث خرید گازهای آزمایشگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد، بحث میزان کیفیت برخی از این گازها می باشد.

در این قسمت از مقاله ی خود، قصد داریم تا موضوع کیفیت گازهای آزمایشگاهی را خدمت شما عزیزان مورد توضیح قرار دهیم. از شما دعوت می نماییم که در تشریح این مبحث نیز ما را همراهی نمایید.

از آنجایی که خود گازهای آزمایشگاهی دارای اهمیت زیادی می باشند، موضوع کیفیت آن ها به ویژه زمانی که قصد خرید این گازها را داریم نیز بحث مهمی بوده و داشتن کیفیت مناسب، موضوعی الزامی می باشد.

سیلندرهایی که محتوی گازهای خالص و گازهای آزمایشگاهی می باشند

سیلندرهایی که محتوی گازهای خالص و گازهای آزمایشگاهی می باشند، با گواهی های معتبری مبنی بر دارا بودن شرایط استاندارد عرضه می شوند و این سیلندرها دارای تضمین های معتبری از سوی افراد ارائه کننده و یا شرکت های تولید کننده می باشند.

بعضی از مشتریان و افرادی که قصد خرید این سیلندرهای محتوی گازهای آزمایشگاهی را دارند، آن چنان دقیق و حساس می باشند که برای تهیه هر عدد از این سیلندرهای حاوی گازهای آزمایشگاهی، یک مورد تضمین تقاضا نموده و آن را دریافت می نمایند. در حقیقت حق هم با ایشان می باشد. چون این ها تجهیزات و موادی حساس بوده و باید نسبت به تهیه انواع با کیفیت و دارای ضمانت آن ها دقت داشته باشیم.

به جز بحث گازهای خالص و مواردی که به آن ها اشاره داشتیم، برخی از گازها نیز هستند که در حالت مخلوط وجود داشته و به همین صورت عرضه می شوند، اما این موارد نیز به ضمانت های معتبر مربوط به خود نیاز دارند.

مخلوط های گازی و برخی از کاربردهای مهم آن ها

برخی از نمونه های رایج این گازها در صنعت جوشکاری مورد کاربرد قرار می گیرند که با کمک گرفتن از تکنولوژی های ویژه ای امکان تولید بهینه ی آن ها نیز وجود دارد.

این مخلوط های گازی دارای موارد کاربرد متنوعی می باشند. یکی از اصلی ترین موارد استفاده از آن ها بسته بندی مواد غذایی یا مخلوط گازی لیزر می باشد. این مخلوط ها بر اساس این که مشتری ها و خریداران چه سطحی از کیفیت را درخواست داده باشند، مورد تولید قرار می گیرند.

برخی از نمونه گازهای آزمایشگاهی که در مصارفی مانند کالیبره نمودن مورد استفاده قرار می گیرند نیز نیازمند گواهی نامه ویژه ای می باشند. در این خصوص باید آنالیزهای خاصی روی آن ها صورت گرفته تا وضعیت مربوط به کیفیت این نمونه گازها برای کاربرد در کالیبره نمودن نیز مورد تایید واقع شود.

موضوع مهم دیگری که باید در انواع مختلف گازهای آزمایشگاهی مورد رعایت قرار گیرد، این است که این نمونه از گازها باید دارای میزان فشار و جریان ثابتی باشند و این پارامترها به خوبی قابل کنترل و تنظیم باشند.

چند نمونه دیگر از گازهای آزمایشگاهی

چند نمونه دیگر از گازهای آزمایشگاهی
چند نمونه دیگر از گازهای آزمایشگاهی

به جز مواردی که در بخش های قبلی و در گروه گازهای آزمایشگاهی به آن ها اشاره داشتیم، می توانیم گازهای ذکر شده ی ذیل را نیز در دسته گازهای آزمایشگاهی به حساب آوریم:

گاز آمونیاک

گاز استیلن

گازکلر

گاز مونو کسید کربن

و غیره

در صورتی که قصد دارید تا در مورد هر کدام از این گازها و شرایطی که در بالا به آن اشاره شد، اطلاعات مفیدتر و کامل تری را کسب نمایید، می توانید به وب سایت های معتبری که مربوط به شرکت های با سابقه ی این حوزه می باشند، مراجعه داشته باشید.

یکی از معروف ترین این وب سایت ها، سایت اینترنتی مربوط به شرکت بالن گاز می باشد که با مراجعه به این وب سایت می توانید آخرین اطلاعات و اخبار مرتبط با خرید و فروش گازهای آزمایشگاهی را دریافت نمایید.

از شما تقاضا داریم تا قسمت های آتی از نوشتار کاربردی و فنی خرید گازهای آزمایشگاهی را از دست ندهید و در ادامه نیز ما را همراهی نمایید. در بخش های دیگر این متن، قصد داریم که موارد جالب دیگری که در مورد خرید گازهای آزمایشگاهی می باشند را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

آیا در زمینه ی شرایط مربوط به محل خرید گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی شرایط مربوط به محل خرید گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی شرایط مربوط به محل خرید گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

همان طور که دقت داشتید، در قسمت قبلی از متن خود موضوع کیفیت گازهای آزمایشگاهی که از مباحث مهم در این زمینه می باشد را مورد بررسی قرار دادیم.

با عنایت به این موضوع، بحث اصلی مقاله ما در مورد خرید گازهای آزمایشگاهی می باشد و ارتباط مناسبی که بین این موضوع و بحث محل خرید گازهای آزمایشگاهی وجود دارد، در این قسمت از نوشتار خود قصد داریم که در مورد این موضوع نیز مواردی را حضور شما ارائه نماییم.

لطفا در این بخش نیز ما را همراهی نمایید.

موضوع مهمی که در این بخش قصد داریم تا برای شما توضیح دهیم، این است که وقتی شما می خواهید انواع گازهای آزمایشگاهی و یا حتی گازی های صنعتی را مورد خرید قرار دهید و مبحث کیفیت برایتان خیلی مهم بوده و قصد دارید که خرید خود را با نهایت دقت انجام دهید، باید به محل و مکانی که قصد این خرید را دارید نیز توجه نمایید.

منظور ما این است که شما نمی توانید این گازها و مواد حساس و دارای اهمیت بالا را از هر جایی خریداری نمایید.

بهتر است که در این زمینه به جاهای مطمئنی مراجعه نمایید تا بهترین نتیجه ها را از خرید خود دریافت نمایید

بهتر است که در این زمینه به جاهای مطمئنی مراجعه نمایید تا بهترین نتیجه ها را از خرید خود دریافت نمایید. در این صورت دیگر نگرانی بابت خراب شدن نتیجه های مربوط به آزمایش های علمی خود و دیگر افراد ندارید. چون دیگر از خلوص این نوع گازهای آزمایشگاهی مطمئن هستید و می دانید که در آزمایش هایی که انجام می دهید، گازهای مناسبی را به کار می برید.

پس موضوع مکان و شرکتی که قرار است تا گازهای آزمایشگاهی مختلفی را از آنجا خریداری نمایید، می تواند روی میزان خلوص، کیفیت و در نهایت پاسخدهی مناسب این نمونه از گازها در آزمایش های علمی موثر باشد.

برای این که از این بابت خیالتان راحت شود، می توانید مشاوره های مناسب را از گروه های معتبر و با سابقه ای مانند بالن گاز دریافت کنید. ایشان سالیان سال است که در این حرفه مشغول فعالیت و خدمت رسانی می باشند. کافی است، سری به وب سایت اینترنتی بالن گاز بزنید و از مجموعه داده ها و اطلاعات درج شده در آنجا بهره مند شوید.

حتی در زمانی که به سایت بالن گاز مراجعه می نمایید، می توانید با کارشناس های خبره ی بالن گاز نیز ارتباط برقرار نموده و ابهام های ذهنی خود را از طریق ایشان برطرف کنید.

مهم ترین گازهای خالص در سطح جهان

اصلی ترین گازهای خالص دنیا به شرح ذیل می باشند

گاز نیتروژن

گاز دی اکسید کربن
هوای خشک
گاز اکسیژن
گاز هیدروژن
گاز مونوکسید کربن
گازهلیوم

گاز استیلن
گاز سولفور هگزا فلوراید
گاز آرگون

گاز زنون

گاز کریپتون
گاز نئون

در صورتی که قصد دارید، دقیق ترین اطلاعات مربوط به این گازهای خالص را کسب نمایید، بهتر است به وب سایت بالن گاز مراجعه نمایید.

شما خواننده ی گرامی در حال مطالعه ی مقاله ای کاربردی با عنوان خرید گازهای آزمایشگاهی هستید. از شما خواهشمند است تا بخش های بعدی این نوشتار را از دست ندهید و در ادامه ی آن با ما همراه باشید. در قسمت های آتی از این مقاله تصمیم داریم که موارد مهم و کاربردی دیگری را در رابطه با خرید گازهای آزمایشگاهی با شما به اشتراک بگذاریم.

آیا در زمینه ی درصد خلوص گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی درصد خلوص گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی درصد خلوص گازهای آزمایشگاهی اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که دقت داشتید، در قسمت قبلی از متن خود شرایط مربوط به خرید گازهای آزمایشگاهی در محل های معتبر را برای شما عزیزان بیان نمودیم و برخی از مهم ترین گازهای خالص را نیز مورد اشاره قرار دادیم.

اما در قسمت دیگری از نوشتار خرید گازهای آزمایشگاهی قصد داریم تا میزان و درصد خالص بودن این گازها را حضور شما سروران گرامی توضیح دهیم. از شما عزیزان دعوت می نماییم که در تشریح این پارامتر و قسمت دیگری از مقاله با ما همراه باشید.

آن دسته از گازهایی که به عنوان گازهای خالص شناخته می شوند، عموما دارای درصد خلوصی بالاتر از 99 درصد می باشد. نکته ی جالب این است که خود این گازهایی که درصد خلوصشان از 99 درصد بیشتر می باشند نیز قابل دسته بندی و گرید بندی جدید می باشند.

یعنی این گازها نیز خودشان به دسته های جزئی تری مورد تقسیم بندی قرار می گیرند.

این گریدها بر اساس نوع کاربردی گازهای آزمایشگاهی و گازهای خالص می باشد

این گریدها بر اساس نوع کاربردی گازهای آزمایشگاهی و گازهای خالص می باشد. زمانی که میزان خلوص این گازها در بالاترین مقدار باشد، وضعیت کار کردن انواع ابزار آلات آزمایشگاهی در حال بهینه می باشد.

در نتیجه کیفیتی که از آزمایش های انجام شده حاصل می شود نیز وضعیت بهتری خواهد داشت. به عنوان نمونه می توانیم عملیات کالیبره نمودن یا همان واسنجی تجهیزات آزمایشگاهی را مورد اشاره قرار دهیم که برای این منظور از انواع گازهای آزمایشگاهی که دارای خلوص بسیار بالایی می باشند، استفاده می شود.

زمانی که قرار برای خرید گازهای آزمایشگاهی مورد کاربرد در کارهای آزمایشگاهی حساس مانند کالیبره نمودن تجهیزات مختلف اقدام نمایید، باید به این نکته ی مهم یعنی درجه خلوص بسیار زیاد این نمونه از گازها دقت داشته باشید. در این صورت بهترین نتیجه ها را از عملیات واسنجی تجهیزات آزمایشگاهی به دست خواهید آورد.

زمانی که میزان ناخالصی در این گازهای آزمایشگاهی بالا باشد و از مقدار خلوص آن ها کاسته شود، دیگر داده ها و نتیجه هایی که از دستگاه های مورد نظر در آزمایشگاه ها خارج می شوند، نمی توانیم اطمینان کامل داشته باشیم. یعنی نتیجه های حاصل شده دارای اعتبار علمی چندانی نمی باشند.

در برخی از موارد، عملیات کالیبره نمودن یا همان واسنجی، برای برخی از دستگاه های هشدار گازهای سمی مورد کاربرد قرار می گیرد و از اینجا می توانیم به اهمیت دقت در میزان خلوص گازهای آزمایشگاهی پی ببریم. در حقیقت مقدار خلوصی که در این گازها وجود دارد، دارای نقش مهم و حیاتی در دستگاه های هشدار دهنده می باشد.

با بالا رفتن میزان خلوص این نمونه از گازهای آزمایشگاهی قطعا بر میزان هزینه ها و قیمت آن ها نیز افزوده می شود

موضوع دیگری که بهتر است برای شما عزیزان بیان نماییم، این است که با بالا رفتن میزان خلوص این نمونه از گازهای آزمایشگاهی قطعا بر میزان هزینه ها و قیمت آن ها نیز افزوده می شود و ما می توانیم مقدار خلوص گازهای آزمایشگاهی را به عنوان یکی از عامل های مهم و موثر در مقدار قیمت این گازها در نظر بگیریم.

پس در زمان مراجعه برای تهیه و خرید گازهای آزمایشگاهی، باید موضوع خلوص و از طرفی مقدار قیمت این گازها را مد نظر خود داشته باشید. بهتر است، برای کسب اطلاعات دقیق و مفیدتر مرتبط با درجه خلوص گازهای آزمایشگاهی، به وب سایت های معتبری مانند بالن گاز مراجعه نمایید و از راهنمایی های ارائه شده در این سایت ها نهایت استفاده را ببرید.

درجه بندی های مختلفی که برای گازهای خالص صورت می گیرد

درجه بندی های مختلفی که برای گازهای خالص صورت می گیرد
درجه بندی های مختلفی که برای گازهای خالص صورت می گیرد

همان گونه که دقت داشتید، در قسمت های قبلی به این موضوع مهم اشاره داشتیم که خود گازهای آزمایشگاهی و گازهای خالص که درجه خلوصی بیشتر از عدد 99 درصد را دارند، نیز می توانند به گریدها و درجه های جزئی تری نیز تقسیم شوند. برای این گریدهای مختلف، استانداردهای عددی مشخصی در نظر گرفته شده است.

در برخی از این گازهای آزمایشگاهی می توانیم از اعداد اعشاری در کنار درجه ی خلوص آن ها استفاده نماییم.

معمولا در گرید این نمونه از گازها از یک عدد مشخص استفاده می شود که آن عدد بیانگر تعداد رقم های 9 در بخش اعشاری درصد خلوص آن گاز می باشد. مثلا به جای این که خلوص یک گاز را به صورت 99. 996 بیان نمایند، از فرم عددی 4. 6 استفاده می نمایند. منظور از همین عدد 4. 6 نیز 4 مورد عدد 9 در کنار عدد 6 می باشد.

با توجه به این توضیحات، اگر برای درجه ی خلوص یکی از گازهای آزمایشگاهی عدد 6 در نظر گرفته شود، منظور این است که عدد مربوط به درجه ی خلوص آن معادل 99. 9999 می باشد. یعنی از 6 مورد 9 تشکیل شده است و قطعا باید در ابتدای این گازهای آزمایشگاهی از عدد 99 درصد استفاده می شود. پس در مثال ذکر شده، تعداد عددهای 9 بعد از رقم اعشار، 4 مورد می باشد و به این صورت ما به عدد 99. 9999 می رسیم.

حساس بودن به کمترین میزان از ناخالصی

باید به این نکته ی مهم و حیاتی دقت داشته باشید که برخی از تجهیزات مهم و حساسی که در آزمایشگاه ها مورد کاربرد قرار می گیرند، به کمترین میزان از ناخالصی گازهای آزمایشگاهی بسیار حساس می باشند.

به همین خاطر است که تاکید کارشناس ها بر این است که در این موارد از بهترین و خالص ترین نمونه از گازهای آزمایشگاهی استفاده نمایید.

به شما خواننده ی گرامی پیشنهاد می دهیم که اطلاعات تکمیلی در زمینه تعیین درجه و گرید مربوط به گازهای آزمایشگاهی را در وب سایت های معتبر مورد جست و جو قرار دهید. یکی از این وب سایت ها، سایت اینترنتی بالن گاز می باشد که دقیق ترین و کامل ترین اطلاعات روز دنیا را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهد.

لطفا در بخش های بعدی این مقاله نیز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی مهم ترین موارد مصرف گازهای با درجه خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی مهم ترین موارد مصرف گازهای با درجه خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین موارد مصرف گازهای با درجه خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که مشاهده فرمودید، در قسمت قبلی از نوشتار علمی و فنی خود در مورد گرید و درجه مربوط به گازهای خالص مواردی را حضور شما عزیزان بیان کردیم. قطعا این نمونه از گازهای بسیار خالص دارای کاربردهای مهم و حساسی در صنعت های مختلف می باشند و ما زمانی که قرار است تا برای خرید این گازها و یا خرید گازهای آزمایشگاهی اقدام نماییم، بهتر است که در مورد این موارد استفاده نیز اطلاعاتی داشته باشیم.

به همین منظور در این قسمت از نوشتار خرید گازهای آزمایشگاهی بنا داریم تا اصلی ترین موارد کاربرد گازهای خالص را حضور شما عزیزان بیان نماییم.

خواهشمند در توضیح این موارد با ما همراه باشید.

این نمونه از گازها دارای مصارف گوناگونی می باشند. مهم ترین موارد استفاده از آن ها عبارت هستند از:

برای کاربردهای آزمایشگاهی

در حالت مخلوط برای کالیبراسیون (واسنجی) انواع تجهیزات مورد کاربرد در آزمایشگاه ها

در برخی از شرایط، بعضی از پروژه های علمی و دانشجویی نیاز مبرم به گازهای خالص دارند و بدون حضور این نمونه از گازها این پروژه ها پیشرفتی نخواهند داشت.

دیگر موارد کاربرد این نمونه از گازها گزینه های ذیل می باشند:

کاربرد در پالایشگاه ها

کاربرد در صنایع الکترونیک و جوشکاری

کاربرد در صنایع شیمیایی

استفاده در لیزرها

کاربرد در صنایع سیمان

کاربرد در فولاد

استفاده های پزشکی

دستگاه های هشدار دهنده

تجهیزات تشخیص دهنده ی گازهای سمی

حسگرهای موجود در برخی از معادن: مثلا حسگر مربوط به مونوکسید کربن

بهتر است در مورد تهیه ی این نمونه از گازها، به گروه ها و شرکت هایی مراجعه نمایید که تجربه و تخصص لازم در زمینه ی خرید و عرضه ی آن ها را داشته باشند. شما خواننده ی گرامی می توانید به وب سایت این شرکت ها از جمله سایت اینترنتی بالن گاز مراجعه کرده و راهنمایی های لازم را از آن ها کسب نمایید.

از شما عزیزان درخواست داریم که در قسمت های باقیمانده از متن خرید گازهای آزمایشگاهی با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی فناوری مربوط به گازهای با خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی فناوری مربوط به گازهای با خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی فناوری مربوط به گازهای با خلوص بالا اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید، در بخش قبلی از مقاله ی خود برخی از موارد کاربرد گازهای با خلوص بالا را برای شما همراهان گرامی بیان نمودیم. اینک و در قسمت انتهایی نوشتار خود که در زمینه ی خرید گازهای آزمایشگاهی می باشد، بنا داریم تا در مورد فناوری این گازها یعنی آن هایی که دارای خلوص بالا می باشند، صحبت نماییم.

از شما در خواست می شود که در توضیح این فناوری و قسمت پایانی مقاله با ما همراه باشید.

زمانی که ما از فناوری جدا نمودن ذره های ناخالص از جریان گازی استفاده می نماییم، در نهایت به گازهایی می رسیم که دارای درجه خلوص بالایی می باشند. میزان ناخالصی که در این گازها مورد سنجش قرار گرفته است، معادل عدد 1 در یک میلیارد می باشد.

استفاده از فناوری با عنوان گیرنده

برای این که تولید کنندگان این گازهای دارای خلوص بالا به این درجه از خلوص دست پیدا نمایند، از فناوری با عنوان گیرنده به همراه کاتالیزگرهایی که به صورت ناهمگن می باشند، استفاده می نمایند. در ابتدا لازم است که اقدام هایی را صورت دهند که ناخالصی های موجود در این گازها به مواد دیگری مبدل شوند که امکانی برای جدا سازی آن ها وجود داشته باشد.

نکته ی جالب این است که فناوری مربوط به تولید برخی از این گازها که دارای درجه خلوص بالایی باشند، در سطح کشور ما نیز موجود می باشد. البته در این خصوص باید خدمت شما عرض نماییم که این فناوری مربوط به همه ی گازها نبوده و تعدادی از آن ها به صورت وارداتی به کشور وارد می شوند.

همچنین برخی از تولیدکنندگان دارای تکنولوژی های قوی تری برای این منظور می باشند.

یعنی میزان درجه خلوص را به حدی می رسانند که مقدار ناخالصی باقیمانده به صورت 1 بخش در یک تریلیون می باشد.

حتی این فناوری ها نیز خودشان قابل فروش می باشند و این کار توسط مالکان و صاحبان آن ها صورت می گیرد.

نتیجه گیری

در این قسمت، مجموعه توضیحات ما در زمینه ی خرید گازهای آزمایشگاهی به پایان رسید. امید است، مواردی که در قسمت های متنوع مقاله ی خرید گازهای آزمایشگاهی برای شما عزیزان مطرح کردیم، مفید و مثمر ثمر بوده باشند و شما خواننده ی گرامی با مهم ترین نکته های مربوط به خرید گازهای آزمایشگاهی آشنا شده باشید.

مطابق توضیحاتی که در بخش های مختلف همین مقاله خدمت شما بیان کردیم، در این بخش نیز از شما مخاطب گرامی درخواست داریم تا در مواقعی که به خرید گازهای آزمایشگاهی نیاز دارید و موضوع درجه خلوص و کیفیت آن ها نیز از اهمیت ویژه ای برای شما برخوردار است، به سایت های فروشگاهی معتبر مانند وب سایت اینترنتی بالن گاز مراجعه نمایید.

در این صورت بهترین و با کیفیت ترین موارد را تهیه نموده و می توانید از آن ها با خیالی راحت در کارهای آزمایشگاهی خود استفاده نمایید.

از این که تا انتهای مقاله ی کاربردی خرید گازهای آزمایشگاهی با ما همراه بودید، از همه ی شما ممنون و سپاسگزار هستیم.

https://cutt.ly/qR6oxwy

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.