مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران

مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران


در این مطلب قصد داریم در رابطه با مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران برای شما بگوییم.

زیرا تهیه و خرید کپسول 40 لیتری اکسیژن به ‌عنوان یکی از موارد مهم در زندگی روزمره افراد به حساب می‌آید و به دلیل این ‌که باعث روند بهبودی بیماری و سلامت بیماران می‌گردد، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

از سال ۱۹۲۶ به بعد کپسول اکسیژن در عرصه پزشکی نقش بسیار مهمی را ایفا کرد و از آن ‌پس مراکز فروش کپسول اکسیژن در تمامی نقاط جهان در تلاش بودند تا انواع مختلف کپسول اکسیژن را تولید کنند.

ما امروز بیشتر از ۱۰۰ مدل کپسول اکسیژن در ایران تولید کرده‌ایم و برخی از آن‌ها محصول تولید ملی و برخی از آن‌ها تولیدات خارج از کشور می‌باشند و هر کدام از این موارد ویژگی‌ها و مزایای منحصر به ‌فرد خود را دارند که در هنگام استفاده می‌توان بنا بر شرایط موجود از آن خریداری کرد.

اگر ساکن نواحی غرب تهران هستید،شارژ کپسول اکسیژن غرب تهران را مشاهده کنید.

همچنین برای شارژ کپسول نیتروژن در تهران این صفحه را ببنید.

اکسیژن برای تنفس تمامی افراد امری مهم و ضروری است

حتما می‌دانید که اکسیژن برای تنفس تمامی افراد امری مهم و ضروری است. حال برخی از بیماران به دلیل شرایط جسمانی برای این‌ که بهتر نفس بکشند، نیاز به اکسیژن کمکی دارند و این اکسیژن را از طریق کپسول اکسیژن دریافت خواهند کرد. ابعاد مختلفی برای کپسول‌های گاز اکسیژن در نظر گرفته می‌شود که بنا بر نیاز افراد می‌توانند آن‌ها را از مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران تهیه کنند.

این ابعاد شامل 5/2 لیتری، ۵ لیتری، ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری و حتی ۴۰ لیتری می‌باشند. اکسیژن ‌رسانی برای کپسول‌های اکسیژن خانگی به نسبت دستگاه‌های اکسیژن ‌ساز کمتر می‌باشد و برای این ‌که میزان مصرف افراد از این کپسول اکسیژن کنترل گردد، نهایت می‌توانند تا ۲ ساعت اکسیژن ‌رسانی را برعهده بگیرند.

اشخاصی که نیاز به اکسیژن ‌رسانی به دلیل کمبود آن دارند و درگیر بیماری تنگی نفس، بیماری‌های قلبی و بیماری ریوی می‌باشند، کپسول اکسیژن یک نوع وسیله حیاتی برای آن‌ها به حساب می‌آیند و نیاز دارند حتما در زمان‌های مخصوص کپسول اکسیژن را تهیه کنند.

در این مواقع مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در کمترین زمان ممکن و در ابعاد مختلف کپسول را در اختیار داشته باشند. در ادامه این مبحث با ما باشید تا بتوانیم بیشتر در رابطه با مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران بگوییم تا در هنگام نیاز فوراً بتوانید کپسول اکسیژن تهیه کنید.

در ادامه این مطلب در رابطه با عناوین زیر بیشتر خواهیم گفت:

به چیزی اکسیژن درمانی گفته می‌شود؟

اجزای تشکیل ‌دهنده کپسول اکسیژن

کاربرد و کارایی کپسول اکسیژن در زندگی روزمره افراد به چه منظور است؟

اکسیژن یک گاز حیاتی برای انسان

جنس مخازن کپسول اکسیژن

نکات مهم در هنگام خرید کپسول اکسیژن

انواع کپسول اکسیژن چه مواردی می‌باشد؟

کپسول اکسیژن فلزی

کپسول اکسیژن آلومینیومی

به چه دلیل در منزل نیاز است از کپسول اکسیژن استفاده کرد؟

شرایط استفاده از کپسول اکسیژن در منزل

چه نکاتی برای نگهداری و استفاده از اکسیژن در منزل مهمی باشند؟

نحوه نگهداری کپسول اکسیژن

علائم هشدار دهنده کمبود اکسیژن

شارژ کپسول اکسیژن به چه صورت انجام می‌گیرد؟

موارد استفاده از کپسول اکسیژن در ابعاد مختلف در چیست؟

موارد استفاده برای کپسول 5/2 لیتری اکسیژن

موارد استفاده برای کپسول ۵ لیتری اکسیژن

موارد استفاده برای کپسول ۱۰ لیتری اکسیژن

موارد استفاده برای کپسول ۲۰ لیتری اکسیژن

موارد استفاده برای کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن

قیمت و هزینه کپسول اکسیژن به چه صورت می‌باشد؟

خرید کپسول اکسیژن به چه دلیل پراهمیت شناخته شده‌ است

سخن آخر

 

به چیزی اکسیژن درمانی گفته می‌شود؟

به چیزی اکسیژن درمانی گفته می‌شود؟
به چیزی اکسیژن درمانی گفته می‌شود؟

با نظریه پزشک یک بیمار برای این‌ که به بهبود عملکرد وضعیت تنفس در منزل برسد، احتیاج به استفاده از اکسیژن درمانی دارد. حال همراهان بیمار می‌توانند برای فراهم آوردن اکسیژن از مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران اکسیژن‌ را در اختیار بیمار قرار دهد.

در حالت کلی در بخش بالای کپسول اکسیژن وسیله‌ای وجود دارد که آن را با نام تنظیم میزان فشار اکسیژن می‌شناسند و به ‌غیر از آن وسیله دیگری به نام مانومتر کپسول اکسیژن تعبیه‌ شده است که وظیفه فشار اکسیژن را برعهده دارد.

در زیر وسیله مدرج برای تنظیم کردن فشار دستگاه اکسیژن ظرفی نصب‌ شده است که محتوی اصلی آن آب جوشیده سرد یا آب ‌مقطر می‌باشد و نیاز است تا خط‌هایی که در روی کپسول علامت‌ گذاری شده‌اند آب در درون آن ریخته شود.

مهم‌ترین دلیل وجود آب‌ مقطر در این ظرف این است که باعث مرطوب شدن اکسیژن می‌گردد و باعث جلوگیری از آسیب ‌رساندن به بافت‌های مخاط بینی و دهان می‌گردد.

لوله ای که با دو اتصال اندک در سوراخ‌های بینی باعث تنفس بیمار می‌شود، با نام کانولا شناخته می‌شود که از این طریق بیمار می‌تواند اکسیژن مورد نیاز در درون کپسول‌ها را تنفس کند. در کنار آن نیز می‌توان به‌ جای استفاده از کانولا از ماسک بر روی دهان و بینی استفاده کرد تا بتوان شرایط اکسیژن درمانی را برای افراد به بهترین نحو فراهم کرد.

اجزای تشکیل ‌دهنده کپسول اکسیژن

اجزای تشکیل ‌دهنده کپسول اکسیژن
اجزای تشکیل ‌دهنده کپسول اکسیژن

برای این ‌که یک اکسیژن کپسول اکسیژن بتواند کاربرد مفیدی داشته باشد، اجزای مفیدی در آن جمع‌ آوری‌شده اند که هر کدام وظیفه و کاربرد خاصی دارند. این اجزا عبارت‌اند از:

 1. مخزن استوانه ای شکل کپسول اکسیژن
 2. مانومتر

مهم‌ترین عملکرد مانومتر این است که فشار حدود 100 اتمسفر در داخل کپسول را مدیریت کند و با پائین آوردن آن و رساندن این فشار به ۱ اتمسفر شرایطی را برای تنفس توسط انسان فراهم کند.

نکته مهم این است که مانومتر دارای یک محفظه آب می‌باشد و مهم‌ترین وظیفه این محفظه مرطوب نگه ‌داشتن اکسیژن می‌باشد تا ریه‌های افراد خشک نشوند و آسیب گونه آسیبی بر روی آن‌ها وارد نشود. به ‌غیر از آن، نشانگر میزان گاز ورودی و خروجی بر روی مانومتر تعبیه‌ شده است .

همین ‌طور مانومتر می‌تواند شرایط تنظیم گاز خروجی به بیمار را نشان بدهد. استحکام و مقاومت کافی برای طراحی مانومتر تعبیه ‌شده است که بتوان در طولانی ‌مدت آن را استفاده کرد و به‌ آسانی باعث باز و بسته شدن کپسول اکسیژن گردد. حال مانمتر دارای اجزای مختلفی می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها موارد زیر هستند.

فشارسنج

فشارسنج باعث نشان‌دادن میزان فشار گاز درون کپسول می‌شود.

جریان سنج

میزان اکسیژن استفاده‌ شده بر اساس لیتر در دقیقه به واسطه جریان سنج دیده می‌شود.

شیر تنظیم‌ کننده اتوماتیک

کاهش دادن فشار گاز درون کپسول از طریق شیر تنظیم‌ کننده خودکار انجام می‌گیرد.

پیچ کنترل ‌کننده‌ی جریان فشار

به واسطه پیچ کنترل میزان جریان اکسیژن تنظیم می‌گردد.

شیشه‌ای شامل آب ‌مقطر

برای مرطوب نگه ‌داشتن کپسول اکسیژن است شیشه محتوی آب ‌مقطر استفاده می‌شود.

کاربرد و کارایی کپسول اکسیژن در زندگی روزمره افراد به چه منظور است؟

کاربرد و کارایی کپسول اکسیژن در زندگی روزمره افراد به چه منظور است؟
کاربرد و کارایی کپسول اکسیژن در زندگی روزمره افراد به چه منظور است؟

یکی از مهم‌ترین و ضروری ‌ترین تجهیزات پزشکی که با کاربرد بسیار بالا شناخته‌ شده است، کپسول اکسیژن می‌باشد. بهتر است بدانید کپسول اکسیژن در تمامی مراکز درمانی، اتاق عمل و حتی در منزل برای بیماران که دارای شرایط خاص و ویژه‌ای می‌باشند، عملکرد بسیار بالایی دارد.

شاید بهتر باشد این موضوع را دوباره برای شما یادآوری کنیم که هوایی که در روزمره از طریق آن استنشاق می‌کنید و در همه محیط‌های پیرامون ما وجود خواهد دارد به واسطه ۲ عنصر نیتروژن و اکسیژن شکل‌گرفته اند.

همین‌ طور به ‌غیر از این موارد گازهای دیگری همانند زنون، آرگون، نئون، کریپتون و هلیم به میزان بسیار کمی در کنار ترکیب منواکسید، متان و کربن دی‌ اکسید نقش بسیاری در تمامی آلاینده‌ها ایفا می‌کند و اگر بخواهیم تفکیک درستی از هوای پیرامون داشته ‌باشیم، میزان بسیار ناچیزی از این گازها در کنار اکسیدهای نیتروژن و گوگرد به نوع و میزان کمی هیدروکربن یافت می‌شود.

همین‌ طور می‌توان میزانی متفاوت از بخار آب و آب را به ‌صورت رطوبت در هوا مشاهده کرد. تمامی این گازها در اندازه‌های معین شده در هوای پیرامون کمک می‌کنند تا یک فرد به ‌درستی تنفس کند.

حال اگر این شرایط بنا بر بیماری‌های مختلف فراهم نباشد، مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران به ‌عنوان معتبر ترین راهکار به شما پیشنهاد می‌شود تا بتوانید از انواع کپسول اکسیژن استفاده داشته باشید و شرایط تنفس را به ‌درستی ایجاد کنید.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت بالن گاز دیدن کنید.

اکسیژن یک گاز حیاتی برای انسان

اصلی‌ترین گاز برای تنفس تمامی انسان‌ها اکسیژن شناخته‌ شده است. اما خبر خوب این است که در محیطی که انسان زندگی می‌کند، میزان زیادی اکسیژن یافت می‌شود و بعد از نیتروژن درصد بسیار بالایی از اکسیژن می‌توان یافت کرد. البته در مطالب بالا ذکر کردیم که در کنار اکسیژن گازهای دیگری به نسبت بسیار اندک دیده خواهند شد.

باید این‌ موضوع را بدانید که نقش جذب اکسیژن از هوا به واسطه ریه‌های انسان اتفاق می‌افتد و همین‌طور ریه‌ها کمک خواهند کرد تا گازهای غیر لازم و نامتناسب با بدن همانند دی ‌اکسیدکربن از ریه‌ها دفع شوند.

نباید این ‌موضوع را از خاطر ببرید که اغلب افراد و بیمارانی که دچار بیماری قلبی، ریوی و دیگر موارد هستند، حجم بالای اکسیژن برای آن‌ها ضروری و دائمی شناخته می‌شود و باید فورا میزان زیادی از گاز اکسیژن به بافت‌های بدن آن‌ها از طریق ریه‌ها برسد.

در حالت کلی این گاز اکسیژن باید خلوص کامل داشته باشد

در حالت کلی این گاز اکسیژن باید خلوص کامل داشته باشد تا با سرعت و به ‌صورت استنشاقی در هنگام در حالت ضروری اورژانس به بدن این افراد برسد.

در هنگام التیام نیز فعالیت‌های زیادی از تمامی اندام‌های بدن صورت گرفته می‌شود که نیاز به جذب اکسیژن بیشتر خواهد داشت و از آنجا که اکسیژن یک گاز خطرناک و اشتعال به پذیر به حساب می آید، نیاز دارد تا در حجم زیاد متراکم شود.

شرایط کپسول‌های اکسیژن از طریق علم پزشکی و مهندسین پزشکی صورت گرفت و مخازنی تهیه شد تا به گاز مشتعل اکسیژن که در بسیاری از مواقع خطرناک به حساب می‌آید، بتواند در دسترس بیماران باشد و شرایط جسمانی آن‌ها را تقویت کند.

برای خرید این نوع از محصول می‌توانید به مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران مراجعه کنید و با اطمینان خاطر این کپسول‌ها را در ابعاد مختلف دریافت کنید.

جنس مخازن کپسول اکسیژن

هنگامی‌ که قصد خرید از مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران را داشته باشید، نیاز است از جنس مخازن کپسول موجود کپسول اکسیژن موجود در کشورمان ایران اطلاعاتی داشته باشید.

در ایران ۲ نوع کپسول از جنس چدنی یا آهنی و آلومینیومی دیده می‌شود و نکته مهمی که در رابطه با کپسول‌های اکسیژن وجود دارد، رنگ‌های بین ‌المللی آن‌ها می‌باشد که کپسول اکسیژن در تمامی کشورهای دنیا به رنگ نقره‌ای یا سفید شناخته می‌شود.

در حقیقت این رنگ برای کپسول‌هایی است که مخازن آن‌ها از جنس آلومینیومی می‌باشند. اما ممکن است در برخی برندهای دیگر در کشورهای مختلف رنگ سبز و یا نقره‌ای و یا سبز خالی تک‌ رنگ را از کپسول اکسیژن مشاهده کنیم.

مهم‌ترین فرآیند رنگ‌بندی کپسول اکسیژن برای این است که به‌ سادگی بتوان در هنگام مصرف این نوع کپسول‌ها را تشخیص داد. در حال حاضر در ایران کپسول‌های اکسیژن از طریق سایت‌های بسیاری به فروش می‌رسند. اما مهم‌ترین مرکز فروش کپسول اکسیژن در ایران مرکزی است که بتواند با اطمینان خاطر کپسول اکسیژن را به شما ارائه دهد.

کپسول اکسیژن به دو صورت یک بار مصرف و چند بار مصرف دیده می‌شود

کپسول اکسیژن به دو صورت یک بار مصرف و چند بار مصرف دیده می‌شود. لازم است این نکته را بدانید که کپسول‌های یک بار مصرف در سایزهای مخزن یک ‌لیتری فشرده می‌شوند و حدوداً به ‌اندازه یک اسپری حشره‌کش می‌باشند. اما ابعاد های بزرگ‌تر آن‌ها به ‌عنوان کپسول ‌های یک بار مصرف شناخته نمی‌شوند و کپسول چند بار مصرف هستند.

به واسطه مراکز فروش یه کپسول اکسیژن در تهران شارژ کپسول‌های اکسیژن چند بار مصرف صورت می‌گیرد و با مخازنی با حجم‌های متفاوت می‌توان این کپسول‌های چند بار مصرف را تولید و شارژ کرد که عموماً پرمصرف‌ترین آن‌ها ۳ لیتری، ۵ لیتری، ۱۰ لیتری و ۵۰ لیتری می‌باشند.

اگر شما نیز نیازمند کپسول اکسیژن هستید، بهتر است از مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران اقدامات لازم برای خرید را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

نکات مهم در هنگام خرید کپسول اکسیژن

نکات مهم در هنگام خرید کپسول اکسیژن
نکات مهم در هنگام خرید کپسول اکسیژن

هنگامی‌که شرایط اکسیژن درمانی برای افراد علی ‌الخصوص بیماران در خانه و یا محیط‌های دیگری همانند بیمارستان صورت می‌گیرد، در اتاقی که در آن کپسول اکسیژن وجود دارد نباید هیچ‌ گاه فندک، و یا کبریت روشن شود و این نکته حائز اهمیت است که از هر گونه سیگار کشیدن در این اتاق ممنوع می‌باشد.

در حالت کلی وجود هر گونه شعله کوچک و یا بزرگی در این اتاق ممنوع می‌باشد. به دلیل این ‌که گاز اکسیژن به ‌شدت قابل ‌اشتعال است و بدون رنگ و بو می‌باشد و با یک شعله و حرارت کوچک ممکن است، خطرات بسیاری را به ارمغان بیاورد.

نکته حائز اهمیت دیگر در هنگام خرید کپسول اکسیژن و استفاده از آن در یک اتاق این است که تمامی وسایل الکتریکی در اتاق همانند یخچال، تلویزیون، قهوه‌ساز و دیگر موارد را دور کنید و این دسته از وسایل در منزل و یا اتاق‌های بیمارستان ممکن است شرایط درستی را برای فعالیت کپسول گاز اکسیژن فراهم نکند. بنابراین نیاز دارید به ‌صورت منظم این موارد را کنترل کنید و به نکاتی دراین‌باره توجه کنید.

همیشه در ابتدا شیر اصلی کپسول و سپس پیچ کنترل آن باز شود

مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران در هنگام فروش این کپسول به مشتریان توصیه می‌کند همیشه در ابتدا شیر اصلی کپسول و سپس پیچ کنترل آن باز شود. نباید این نکته را از خاطر برد که بعد از به اتمام رسیدن کار ضد عفونی و گند زدایی کامل بر روی لوله‌های پلاستیکی و ماسک انجام بگیرد.

سپس در محفظه‌ای کاملاً تمیز قرار گرفته شود تا بتوانید بهترین عملکرد را از کپسول اکسیژن دریافت کنید. دراین‌باره اگر نیاز به اطلاعات بیشتر و نکات منحصر به ‌فرد برای خرید کپسول اکسیژن دارد، می‌توانید به مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران مراجعه کنید و انواع خدمات مختلف را دریافت کنید.

انواع کپسول اکسیژن چه مواردی می‌باشد؟

انواع کپسول اکسیژن چه مواردی می‌باشد؟
انواع کپسول اکسیژن چه مواردی می‌باشد؟

مراکز فروش کپسول اکسیژن در تهران انواع مختلفی از کپسول‌های اکسیژن را ارائه می‌دهد که در ۲ مدل کپسول اکسیژن فلزی و کپسول اکسیژن آلومینیومی مشاهده می‌شوند. در ادامه این مبحث درک درستی از آن‌ها برای شما فراهم می‌کنیم تا در هنگام تهیه آن می‌توانید تشخیص دهید کدام یک از موارد برای شرایط شما مناسب‌تر است.

کپسول اکسیژن فلزی

اصولاً در دسترس‌ترین کپسول اکسیژن به ‌عنوان کپسول اکسیژن فلز شناخته می‌شود که بسیار معمول‌تر است. جنسی که برای بدنه این نوع از کپسول‌ها استفاده می‌شود، فولاد می‌باشد. وزن بسیار بالایی برای این نوع از کپسول‌ها وجود دارد و به نسبت کپسول‌های اکسیژن آلومینیومی سنگین‌تر هستند.

اما هزینه و قیمت پایین‌تری برای آن‌ها در نظر گرفته‌ شده است. مهم‌ترین خصوصیتی که باعث شده کپسول اکسیژن فلزی محبوب شود، همین قیمت پایین‌تر آن می‌باشد. انواع حجم‌های مختلفی از کپسول‌های فلزی اکسیژن در مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران یافت می‌شود. شما می‌توانید آن‌ها را در ابعاد ۵ یا ۱۰ لیتری با بهترین قیمت تهیه کنید.

کپسول اکسیژن آلومینیومی

اگر بخواهیم از لحاظ ظاهر کپسول‌های فلزی را با کپسول اکسیژن آلومینیومی قیاس کنیم، ظاهر شیک‌تر و بهتری برای کپسول‌های با جنس آلومینیوم در نظر گرفته‌ شده است. به‌ غیر از آن ویژگی و خصوصیات دیگر کپسول اکسیژن آلومینیومی این است که وزن سبک‌تری به نسبت کپسول‌های فلزی دارند.

همین ‌طور سازگاری بیشتر آن‌ها با محیط توانسته باعث شود تا خورندگی کمتری داشته باشند و تمامی این عوامل و ویژگی‌ها باعث شده که هزینه خرید این نوع کپسول به نسبت کپسول اکسیژن فلزی بیشتر باشد. در مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران اغلب می‌توان کپسول اکسیژن آلومینیومی را با حجم 5/2 لیتری تهیه کرد.

به چه دلیل در منزل نیاز است از کپسول اکسیژن استفاده کرد؟

به چه دلیل در منزل نیاز است از کپسول اکسیژن استفاده کرد؟
به چه دلیل در منزل نیاز است از کپسول اکسیژن استفاده کرد؟

مهم‌ترین مسئله‌ای که باعث می‌شود افراد از طریق مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران این کپسول را تهیه کنند، بیماران و شرایط حاد آن‌ها می‌باشد. افرادی که مشکل ریوی دارند تنفس آن‌ها در حالت عادی و به ‌راحتی انجام نمی‌گیرد، بر اساس صلاح‌دید و دستور پزشک نیاز دارند تا در منزل از انواع کپسول و مخزن گاز اکسیژن استفاده داشته باشند.

در این شرایط مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌تواند بنا بر خواسته فرد و استفاده‌ی آنها بهترین کپسول را در اختیار بگذارد. وجود اکسیژن در منزل کاربردها و مزایای فراوانی دارد و به بیمار شما بسیار کمک می‌کند. مهم‌ترین نکات کمک ‌کننده از طریقی کپسول اکسیژن در منزل شامل موارد زیر می‌شود.

 • کپسول اکسیژن کمک می‌کند تا بیمار راحت‌تر و بهینه‌تر نفس بکشد و به دیگر برای تنفس به عذاب نکشد.
 • از طریق کپسول اکسیژن بیمار می‌تواند احساس بهتری را تجربه کند و خواب راحت‌تری داشته باشد.
 • هنگامی‌که با کپسول اکسیژن میزان تنفس بیمار مفید باشد، هوشیارتر است و درد بسیار کمتری را احساس خواهد کرد.

بر اساس این موارد پیشنهاد می‌کنیم از معتبرترین مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران اقدام به خرید کپسول اکسیژن در منزل کنید بتوانید شرایط بهتری را برای بیمار خود فراهم سازید.

شرایط استفاده از کپسول اکسیژن در منزل

شرایط استفاده از کپسول اکسیژن در منزل
شرایط استفاده از کپسول اکسیژن در منزل

حال که از اهمیت وجود کپسول اکسیژن در خانه اطلاع پیدا کردید و آگاه شدید که مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌تواند ارائه‌ دهنده انواع کپسول برای افراد در منزل باشد، نیاز است در رابطه با شرایط استفاده کپسول اکسیژن در منزل بیشتر بدانید.

مواردی که در ادامه این مبحث ذکر می‌کنیم بسیار مهم و ضروری شناخته می‌شوند.

 • باید همیشه مراقب کپسول اکسیژن باشید تا هیچ ضربه‌ای به آن وارد نشود و بر روی زمین نیفتد.
 • هیچ ‌گونه الکل، اسپری، بنزین، گازوئیل، روغن، تینر و دیگر موارد از این قبیل را در نزدیکی کپسول اکسیژن قرار ندهید.
 • ممنوعیت بسیاری برای استفاده از وسایلی همانند ریش‌تراش، سیگار، فندک در کنار کپسول اکسیژن می‌باشد و باید حتما از این مسئله خودداری کنید.
 • با استفاده از مواد ضد عفونی ‌کننده و آب جرم‌گیری های لازم را هرچند روز یک ‌بار برای ظرف آب‌ مقطر و دیگر موارد کپسول انجام دهید.
 • هیچ ‌گاه دست کثیف، چرب و روغنی را به کپسول اکسیژن نزنید.
 • اهمیت بسیاری برای دمای اتاقی که کپسول اکسیژن در آن نگهداری می‌شود، وجود دارد و هرگز نباید این دما بیش ‌از حد ممکن باشد. همین ‌طور هیچ‌گاه نمی‌توان کپسول اکسیژن را نزدیک وسایل حرارتی همانند بخاری، گاز، شوفاژ، اجاق ‌گاز و دیگر موارد قرارداد.

این شرایط استفاده از کپسول اکسیژن در منزل به افراد کمک خواهند کرد تا نکات ایمنی در رابطه با استفاده از کپسول اکسیژن را به ‌درستی انجام دهند.

حال اگر دراین‌باره اطلاعاتی ندارید می‌توانید از افرادی که در این‌ باره خبره و آگاه می‌باشند کمک بگیرید و نحوه استفاده کپسول در منزل را با استفاده از تخصص آن‌ها به ‌درستی انجام دهید. اگر قصد خرید کپسول اکسیژن دارید، مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران به شما کمک خواهد کرد و تمامی جزئیات نگهداری آن در منزل را به شما بازگو خواهد کرد.

چه نکاتی برای نگهداری و استفاده از اکسیژن در منزل مهمی باشند؟

چه نکاتی برای نگهداری و استفاده از اکسیژن در منزل مهمی باشند؟
چه نکاتی برای نگهداری و استفاده از اکسیژن در منزل مهمی باشند؟

برای این ‌که بتوانید در بهترین حالت ممکن است کپسول اکسیژن استفاده داشته باشید، نیاز است نکات زیر را در هنگام استفاده رعایت کنید.

 • بهتر است هفته‌ای ۲ بار به واسطه آب و صابون لوله بینی و ماسک شسته شود و سپس خشک شود تا دوباره مورد استفاده قرار بگیرد.
 • بیمار در هنگام دریافت اکسیژن از طریق کپسول احساس خشکی بسیاری در دهان و بینی خود دارد. این موضوع باعث می‌شود تا بیمار چند روز در طول روز شستشوی دهان و بینی خود را انجام بدهد. در این مواقع مکیدن آب ‌نبات می‌تواند کمک کند تا از خشکی دهان جلوگیری شود.
 • باید مراقب باشید که اگر لوله کانولا در پشت گوش بیمار قرار می‌گیرد، این ناحیه قرمز و زخم نشود و چندین‌بار در طول روز آن را بررسی کنید. اگر احساس قرمز بودن در نواحی کانولا دارید می‌توانید فورا جای آن را تغییر دهید.
 • پرستار و یا پزشک مدنظر بنا بر صلاح‌دید خود می‌تواند میزان استفاده از اکسیژن و نحوه کار با کپسول آن را برای شما شرح دهد.
 • اگر با استفاده از مدرج تنظیم ‌کننده فشار اکسیژن را بیشتر کردید، اگر عقربه عدد زیر ۵ لیتر باشد، بر این مبناست که کپسول شما میزان کافی اکسیژن ندارد و نیاز است دوباره شارژ شود.
 • در هنگام نشان‌ دادن عقرب زیر ۵ لیتر فورا باید کپسول را عوض و یا شارژ کرد.

نحوه نگهداری کپسول اکسیژن

نحوه نگهداری کپسول اکسیژن
نحوه نگهداری کپسول اکسیژن
 • کپسول اکسیژن باید همیشه آماده و پر برای استفاده باشد.
 • برای تعویض آن نیاز است از آچار مخصوص استفاده گردد.
 • برای جا به ‌جایی کپسول اکسیژن بهتر است از پایه چرخ‌ دار استفاده گردد.
 • در صورت نبود پایه چرخ‌ دار می‌توان به ‌صورت دورانی کپسول را جا به جا کرد.
 • کپسول اکسیژن باید دور از نور آفتاب نگهداری شود.

علائم هشدار دهنده کمبود اکسیژن

علائم هشدار دهنده کمبود اکسیژن
علائم هشدار دهنده کمبود اکسیژن

هنگامی‌که از طریق مراکز فروش کپسول اکسیژن در تهران این کپسول را تهیه می‌کنید، ممکن است با علائم و نشانه‌های متعددی مواجه شوید. حال قصد داریم شما را از این علائم آگاه کنیم تا در هنگام مواجه شدن با آن بهترین عملکرد را نشان بدهید. پس اگر نشانه‌های زیر را به مراجع مشاهده کردید، فورا نیاز است به پزشک یا پرستار مربوطه خود اطلاع دهید و از او مشورت بگیرید.

 • اگر بیمار مواردی هم چون سردرد شدید، بی‌نظمی در تنفس و گیجی را تجربه کرد باید با پزشک تماس بگیرید.
 • اگر بیمار بعد از اکسیژن گیری عصبی شد نیاز است این نشانه را جدی بگیرید.
 • بعد از استفاده از کپسول اکسیژن اگر استخری در تنفس برای بیمار صورت گرفت بهتر است پزشک را در جریان قرار بدهید.
 • اگر لب‌ها و زیر ناخن بیمار به رنگ آبی شد باید در اسرع وقت با پزشک تماس بگیرید.

شارژ کپسول اکسیژن به چه صورت انجام می‌گیرد؟

شارژ کپسول اکسیژن به چه صورت انجام می‌گیرد؟
شارژ کپسول اکسیژن به چه صورت انجام می‌گیرد؟

حتما می‌دانید که میزان اکسیژن ‌رسانی از طریق کپسول‌ها در اندازه‌های محدود شده می‌باشد. بنا بر این موضوع اگر بیمار شما نیاز به اکسیژن ‌رسانی مداوم داشته باشد تا تنفس او به ‌صورت نرمال و عادی باشد، در این مواقع نیاز است از کپسول‌های اکسیژن بزرگ‌تر استفاده داشته باشید تا برای شما مقرون ‌به‌ صرفه باشند و همین ‌طور بتوانید در مدت ‌زمان مشخص‌ شده شارژ کپسول اکسیژن را انجام بدهید.

بنابر حجمی که کپسول اکسیژن شما دارد، بعد از مدت‌ زمان مشخص ‌شده تخلیه می‌گردد و نیاز به شارژ مجدد دارد که از طریق مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌توان این فرآیند را انجام داد.

در حالت کلی اکسیژن ‌رسانی از طریق کپسول‌های اکسیژن مطابق با موارد زیر می‌باشد.

 • کپسول اکسیژن ۲٫۵ لیتری: این کپسول می‌توانند حدوداً ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اکسیژن را برای بیمار فراهم کند.
 • کپسول اکسیژن ۵ لیتری: این کپسول می‌تواند تا مدت ‌زمان ۳۰ دقیقه با فرآیند اکسیژن ‌رسانی به بیمار را انجام دهد.
 • کپسول اکسیژن ۱۰ لیتری: این کپسول برای مدت ‌زمان ۹۰ دقیقه اکسیژن ‌رسانی انجام می‌دهد.
 • کپسول اکسیژن ۲۰ لیتری: این کپسول می‌تواند نهایتاً تا ۱۲۰ دقیقه اکسیژن به بیمار برساند.

مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران این شرایط را برای تمامی عزیزانی که نیاز به استفاده از کپسول اکسیژن دارد، فراهم کرده‌ است که بتواند در مدت ‌زمان تعیین ‌شده پر کردن و شارژ کپسول اکسیژن را برای آن‌ها برعهده بگیرد. بنابراین خدمات منحصر به ‌فرد آن باعث شده تا بتوانید برای تهیه انواع کپسول اکسیژن به مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران مراجعه کنید.

موارد استفاده از کپسول اکسیژن در ابعاد مختلف در چیست؟

موارد استفاده از کپسول اکسیژن در ابعاد مختلف در چیست؟
موارد استفاده از کپسول اکسیژن در ابعاد مختلف در چیست؟

همان‌طور که گفتیم مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌تواند، در ۵ سایز مختلف کپسول اکسیژن را ارائه دهد که هر کدام از آن‌ها در ابعاد مختلف در مکان‌های متعددی کاربرد خواهند داشت. این ۵ کپسول شامل کپسول اکسیژن ۲٫۵ لیتری، ۵ لیتری، ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری، ۴۰ لیتری می‌باشد. حال در ادامه این مبحث موارد استفاده از کپسول اکسیژن را با توجه به ابعاد آن در مکان‌های متعدد ذکر خواهیم کرد.

موارد استفاده برای کپسول 5/2 لیتری اکسیژن

اغلب از کپسول در این ابعاد برای کوه ‌پیمایی و یا حمل نوزاد در داخل آمبولانس استفاده می‌شود. افرادی که قصد رفتن به ارتفاعات بسیار بالا را دارند با کمبود اکسیژن مواجه خواهند شد که کپسول اکسیژن در این ابعاد به آن‌ها کمک خواهد کرد تا عملکرد تنفس آن‌ها بهینه‌تر صورت بگیرد.

اما موارد دیگر استفاده کپسول اکسیژن ۲٫۵ لیتری برای استفاده پرستار و یا پزشکیار در موارد اورژانسی می‌باشد. این موارد اورژانسی شامل بلایای طبیعی انواع حوادث و زلزله می‌شود. برای تهیه کپسول اکسیژن در ابعاد ۲٫۵ لیتری می‌توان از مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران کمک گرفت.

موارد استفاده برای کپسول ۵ لیتری اکسیژن

کپسول اکسیژن با سایز ۵ لیتری بیشتر برای حمل و قابلیت استفاده در اتومبیل شخصی را دارد. نکته حائز اهمیت این است که این این کپسول می‌تواند حداکثر ۳ تا ۴ ساعت شرایط اکسیژن‌ رسانی به بیمار را فراهم کند و برای مسافت‌های بسیار طولانی مناسب نیست.

اما برای مسافت‌های اندک مناسب می‌باشد. وزن این کپسول نیز ۵ کیلوگرم می‌باشد که به ‌سادگی می‌توان آن را تا اتومبیل حمل کرد. برای تهیه کپسول ۵ لیتری اکسیژن مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران این زمینه را برای شما فراهم کرده ‌است.

موارد استفاده برای کپسول ۱۰ لیتری اکسیژن

مهم‌ترین استفاده از کپسول اکسیژن ۱۰ لیتری برای استفاده در منازل می‌باشد و به ‌عنوان مناسب‌ترین سایز برای محیط‌های درمانی همانند کلینیک‌ها در کنار بیمار مورد استفاده واقع می‌شود.

با توجه به این ‌که وزن این کپسول حدوداً ۸ تا ۱۰ کیلوگرم می‌باشد و ارتفاع آن حدوداً ۱ متر است، به ‌راحتی در منازل شخصی می‌توان از آن استفاده کرد و حمل‌ و نقل آن به‌ سادگی انجام‌ پذیر است.

بر اساس این‌ که میزان اکسیژن داخل این کپسول ۱۰ لیتر می‌باشد، اگر شرایط مانومتر در حالت ۴ تا 5 لیتر باشد، تنظیمات آن به گونه ایست که می‌تواند تا ۲ ساعت اکسیژن لازم برای بیمار را تامین کند.

اما اگر درجه مانومتر برروی ۱ تا ۲ لیتر تنظیم ‌شده باشد، حدوداً ۸ تا ۱۰ ساعت قابلیت اکسیژن ‌رسانی به بیمار را در منازل و محیط‌های درمانی دارد و از این طریق می‌تواند تنفس او را عادی کند. مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران با ارائه کپسول ۱۰ لیتری اکسیژن کمک می‌کند تا رفاه حال بیمار خود را فراهم کنید.

موارد استفاده برای کپسول ۲۰ لیتری اکسیژن

در حالت کلی از کپسول 20 لیتری اکسیژن برای داخل آمبولانس و مراکز درمانی استفاده می‌شود. این نوع کپسول‌ها به دلیل این‌ که مدت بسیاری برای بیمار اکسیژن‌ رسانی دارند، برای مراکز درمانی به ‌جهت منتقل کردن طولانی ‌مدت بیمار استفاده خواهند شد و وزن حدودی آن ها بین ۱۸ تا ۲۰ کیلوگرم تخمین زده می‌شود.

موارد استفاده برای کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن

با در نظر گرفتن این‌ که این کپسول ارتفاع و وزن بسیار زیادی دارد، اغلب در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و یا اماکنی که نیاز به اکسیژن سانترال دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به ‌هیچ‌عنوان استفاده از این کپسول‌های ۴۰ لیتری برای منزل امکان‌ پذیر نیست و نمی‌توان در این موارد از آن‌ها استفاده کرد.

حال که با دسته‌ بندی انواع کپسول اکسیژن آشنا شدید و از موارد استفاده آن اطلاعاتی کسب کردید، برای خرید هر کدام از آن‌ها در ابعاد مختلف می‌توانید به مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران مراجعه داشته باشید تا راهنمایی‌های لازم برای استفاده از کپسول مدنظر با توجه به شرایط استفاده‌ی شما صورت بگیرد و بتوانید با هزینه‌ای بهینه‌ آن را خریداری کنید.

قیمت و هزینه کپسول اکسیژن به چه صورت می‌باشد؟

قیمت و هزینه کپسول اکسیژن به چه صورت می‌باشد؟
قیمت و هزینه کپسول اکسیژن به چه صورت می‌باشد؟

برای این‌ که بتوان از قیمت کپسول اکسیژن در مراکز فروش کپسول اکسیژن در تهران گفت باید بگوییم عوامل و پارامترهای مختلفی بر روی هزینه‌ها تاثیر گذار هستند و با توجه به میزان حجمی که از یک کپسول انتخاب می‌کنید، هزینه‌های مختلفی را می‌توان برای آن‌ها برآورد کرد.

اما در حالت کلی کپسول‌هایی که از جنس آلومینیوم می‌باشد اندکی از کپسول‌های فلزی گران‌تر می‌باشند. اما مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران شرایطی را برای افراد فراهم می‌کند تا بتوانند با قیمتی مناسب‌تر و بهینه‌تر به نسبت دیگر فروشگاه‌ها کپسول‌های اکسیژن تهیه کند.

اگر در هنگام بررسی قیمت کپسول اکسیژن به این ‌موضوع برخورید که اختلاف قیمت بین فروشگاه‌های مختلف وجود دارد، این‌ موضوع را مهم بشمارید که دلیل اصلی آن جنس و کشور سازنده کپسول می‌باشد.

با توجه به این‌ که کیفیت یک محصول حرف اول را برای کاربران و مشتریان می‌زند، کپسول‌هایی از برند چینی فعالیت بهتری به نسبت برندهای ایرانی دارند و می‌توانند بیشتر برای بیمار کاربرد داشته باشند.

البته که شما در مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌توانید تمامی کپسول‌ها با انواع کیفیت‌های مختلف و برندهای داخلی و خارجی را تهیه کنید.

خرید کپسول اکسیژن به چه دلیل پراهمیت شناخته شده‌ است؟

خرید کپسول اکسیژن به چه دلیل پراهمیت شناخته شده‌ است؟
خرید کپسول اکسیژن به چه دلیل پراهمیت شناخته شده‌ است؟

ابزار مهمی که برای افراد درگیر با بیماری‌های ریوی، قلبی و دیگر موارد شناخته می‌شود تا به آن‌ها کمک کند که کمبود اکسیژن خود را از طریق آن برطرف کنند کپسول اکسیژن می‌باشند.

اغلب این افراد درگیر بیماری‌های مختلفی هستند که مهم‌ترین آن‌ها و بیماری‌های تنفسی، مسمومیت با گاز، بیماری‌های قلبی و بیماری‌های ریوی می‌باشد.

در برخی مواقع بیمار براساس تشخیص و صلاح ‌دید پزشک خود نیاز دارد تا به ‌صورت مداوم از طریق گاز اکسیژن تنفس کند و یا به دلیل این ‌که درگیر بیماری‌های مختلف می‌باشد، اگر در شرایط نابسامان به بیرون از منزل مراجعه کند و آلودگی هوا تاثیر بر روی تنفس او گذارد نیاز دارد تا در منزل از گاز اکسیژن خالص تنفس کند و شرایط بهتری را برای زندگی تجربه کند.

هرکدام از کپسول‌های اکسیژنی که در مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران به فروش می‌رسند، دارای کاربرد و مزایای مخصوص خود می‌باشند. در این موارد بیمار نیاز دارد تا به ‌صورت مداوم از این گاز اکسیژن تنفس کند.

باید از طریق اکسیژن خالص تنفس خود را مدیریت کنند

به ‌غیر از آن کوهنوردانی که نیاز دارند در ارتفاع کوهنوردی کنند، باید از طریق اکسیژن خالص تنفس خود را مدیریت کنند و با استنشاق آن کمک کنند تا کوهنوردی سالم داشته باشند. در این مواقع خرید کپسول اکسیژن در ابعاد کوچک‌تر همانند ۲ لیتری می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا در فضای بیرون آن را حمل کنند و کاربردی باشند.

البته این ابعاد از کپسول اکسیژن به ‌راحتی در منزل نیز قابل ‌استفاده می‌باشد، اما به دلیل این ‌که اندازه و ابعاد کافی را برای حمل کردن دارد دارای یک کیف مخصوص حمل می‌باشد و می‌تواند برای بیماران به‌ جهت خروج از منزل بیشتر کاربرد داشته باشد.

کپسول‌های بزرگ‌تر اکسیژن که در ابعاد ۱۰ لیتری ارائه از طریق مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران ارائه می‌شوند، برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که اکسیژن موجود در هوای استنشاقی آن‌ها مفید نیست و نیاز دارند تا در تمامی زمان‌ها از آن اکسیژن استفاده داشته باشند.

در حالت کلی اکسیژن ‌رسانی محدودی از طریق کپسول‌های اکسیژن صورت می‌گیرد، پس شما نیاز دارید تا اگر بیماری با شرایط خاص در منزل دارید برای این‌که تنفس آن را آسان کنید، اکسیژن‌ رسانی مداوم را برای آن فراهم کنید.

پس لازم است از طریق مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران کپسول‌های پیشنهادی از طریق پزشکان را خریداری کنید تا راهکار مناسبی برای اکسیژن لازم بیمار فرا فراهم کنید.

سخن آخر

سخن آخر
سخن آخر

خرید کپسول‌های اکسیژن به‌ عنوان یک مسئله حیاتی برای زندگی افراد به شمار می‌آید. اما در هنگام خرید این محصول نیاز است عوامل و فاکتورهای مختلفی را در ذهن داشته باشید تا هنگامی‌که به مرکز فروش یا کپسول اکسیژن در تهران مراجعه می‌کنید بتوانید با استفاده از این فاکتورها بهترین کپسول را خریداری کنید. مهم‌ترین نکته در هنگام خرید کپسول اکسیژن این است که میزان اکسیژن مورد نیاز برای بیمار چقدر می‌باشد.

اگر بیمار در مدت ‌زمان اندکی نیاز به دریافت اکسیژن دارد، می‌توانید از پیشنهادات مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران استفاده کنید تا برای مدت تعیین‌ شده اکسیژن درمانی برای بیمار فراهم گردد.

استفاده از کپسول اکسیژن نیازمند مانومتر می‌باشد

نباید این نکته را از خاطر برد که استفاده از کپسول اکسیژن نیازمند مانومتر می‌باشد و باید این دو محصول را در کنار یکدیگر خریداری کرد. پس هنگام مراجعه به مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌توانید مانومتر را نیز در کنار کپسول دریافت کنید.

کپسول اکسیژن اغلب برای افرادی مورد استفاده واقع می‌شوند که نیاز آن‌ها برای اکسیژن مقطعی می‌باشد. هزینه‌ای که برای کپسول اکسیژن پرداخت می‌شود، بسیار مناسب‌تر به نسبت دستگاه اکسیژن‌ساز می‌باشد.

مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌تواند انواع اکسیژن کپسول اکسیژن در ابعاد مختلف را بنا بر میزان اکسیژن‌ رسانی به افراد پیشنهاد کند. البته هزینه مدنظر آن‌ها براساس حجم و نوع آن‌ها و استفاده از جنس کپسول مختلف می‌باشد.

در صورتی ‌که نیاز به استفاده مقرون ‌به ‌صرفه از کپسول اکسیژن دارید، مرکز فروش کپسول اکسیژن در تهران می‌تواند دراین‌باره اطلاعات بسیاری به شما بدهد و کمک کند تا نیاز خود را برطرف کنید.

در پایان توصیه می کنیم از قیمت گاز آرگون آگاه شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *